INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

logoUnie malých a středních podniků ČR na začátku března startuje unikátní projekt na podporu svých členů, kteří se jen velmi složitě vypořádávají s problémy například při kontaktu se státní správou. Nejsou totiž dostatečně velcí, aby si mohli dovolit zaměstnance, jenž by složité situace řešil. Projekt nazvaný Podnikatelský obhájce jim však nabízí výhodné řešení v oblastech od správy nemovitostí, až po pomoc v IT.

Jednání s úřady, optimalizace ceny energií, pomoc s finančním řízením firmy, právní podpora, nebo rady v oblasti IT. To jsou jen některé segmenty, v nichž Podnikatelský obhájce nabízí malým a středním podnikatelům pomocnou ruku.

„Od našich členů jsme dostávali spoustu dotazů, jak řešit problémy v mnoha různých oblastech. Stěžovali si, že je opravdu těžké podnikat a přitom řešit administrativní záležitosti, které po nich stát, nebo obce požadují. Pro menší podnikatele může být těžké najít si cestu k různým úřadům, aniž by zároveň přicházeli o peníze, protože nemají koho za sebe poslat,“ říká předseda Unie David Šeich. „Projekt Podnikatelský obhájce je naší reakcí na tyhle poPodnikatelskyObhajceS copytíže. Chceme našim členům jednoduše ulehčit v co nejvíce oblastech a nabídnout jim ta nejvýhodnější řešení.“

Jednou z typických ukázek byl například problém s otevřením venkovního posezení u restaurace. Přestože předchozí majitel hospody povolení dostal, novému nájemci už byla žádost zamítnuta. Vysvětlení obecního úřadu buď žádné, nebo jen neochotné a velmi vágní. Pokud se ale zapojí do jednání Podnikatelský obhájce, úřad už je nucen reagovat a je možné vyjednat kompromisní řešení.

„Váha Unie je daleko větší, nežli u jednotlivých podnikatelů, kteří často narážejí na liknavost a neochotný přístup úředníků. V rámci našeho projektu vnímáme řešení problémů se státní správou a samosprávou jako jednu z hlavních priorit,“ podotýká Šeich.

Další z výhod Podnikatelského obhájce je propojení členů Unie s velkými korporátními partnery, kteří jim mohou pomoci ušetřit například za energie nebo telekomunikační služby. I zde je pozice Unie daleko silnější a může se dostat k nabídkám, jež jinde na trhu podnikatelé nenajdou.

Experti Unie navíc členům dokážou poskytnout právní a legislativní poradenství, poradí při správě budov a nemovitostí, nebo poskytnou nezávislý posudek, pokud finanční úřad rozporuje například zaúčtování nákladů na inovace.

Oblasti výhod, se kterými Podnikatelský obhájce pracuje:                   

1) spotřeba energií – úspora při optimalizaci nákladů

2) správa budov a nemovitostí (facility management)

3) pojištění businessu a majetku

4) financování podnikání

5) právní oblast a legislativa – profesionální poradenství

6) úřady – podpora při jednání s úřady

7) vedení účetnictví a daňová problematika

8) vozový park – od financování při nákupu, přes údržbu až po výhodné tankování

9) počítačové vybavení – SW a HW

10) telekomunikace

 
 


Unie malých a středních podniků ČR reprezentuje a hájí zájmy malých a středních podniků a společně s českými podnikatelskými sdruženími vytváří tlak na zlepšení podnikatelských podmínek u českých i evropských veřejných činitelů. Našim hlavním cílem je reforma právního rámce pro malé a střední podnikatele v ČR a na území celé Evropské unie. Tyto cíle dosahujeme úzkou komunikací s lidmi s rozhodovacími pravomocemi, prezentací potřeb malých a středních podniků a předkládáním komplexních návrhů vedoucích k lepšímu podnikatelskému prostředí v ČR a EU.

Slovo ke dni

  • Bez předsevzetí? Bez cíle?

    Mnoho z nás na novoroční předsevzetí zanevřela. Nedivím se. Vždycky, když si nějaké dávám, nakonec jsem z něj vystresovaná. Jednoduše proto, že si do hlavy člověk vtiskne slovo musím. O to víc mám chuť na čokoládu, ke které bych začátkem ledna neměla ani přivonět. O to víc mě rozčiluje, že v jógovém studiu je každé úterý pořádná zima a vlastně se mi tam vůbec nechce. A tak jsem nad předsevzetími zlomila hůl. Takhle to prostě nemá smysl. Teď to dělám jinak. Sepisuju si cíle. A každý den, podle zásad Čtyř dohod, velmi inspirativního filozofického díla, dělám to nejlepší, co v daný moment mohu. Ne více, ne méně. Tak, aby mi činila každá moje volba radost. Slovo musím jsem vygumovala ze scénářů, které si v hlavě vytvářím. A nahradila je pocitem hřejivého potěšení, kdy je srdce, mysl i čin v rovnováze. A tak si jógu zacvičím doma, pěkně v...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Prosinec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partneři plus:

 
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3