Zhruba 36 % lidí v Česku dostává ke konci roku finanční odměny nebo tzv. 13. plat. Všechny peníze navíc utratí jen necelá čtvrtina z nich. Slováci jsou v tomto směru o něco zodpovědnější než Češi, ukázal průzkum pro online investiční platformu Portu.
Česká e-commerce má za sebou úspěšný rok 2024. V porovnání s tím předchozím vyrostly obraty o 5 % a e-shopy tak mohou být spokojené. Podle odhadů Asociace pro elektronickou komerci (APEK) lze očekávat obdobný pozitivní vývoj také letos.
Zjednodušit přístup malým a středním firmám k provoznímu financování – to je cílem startupu Flowpay, který získal ocenění Mastercard banka roku v kategorii Fintech roku.
Minimální měsíční mzda se pro rok 2025 zvyšuje z 18 900 Kč na 20 800 Kč. To je příznivou zprávou pro zaměstnance pracující za minimální mzdu a nepříznivou pro zaměstnavatele.
Společnost Home Credit, která vstoupila na trh zajištěných úvěrů pro podnikatele, zaznamenala výrazný úspěch. Od začátku roku poskytla úvěry ve výši přes 200 miliónů korun. Jsou zajištěny rezidenčními nemovitostmi klientů, což umožňuje nabídnout výhodnější podmínky.
V předvánočním období rostou zlatníkům a obchodníkům se zlatem obvykle tržby ve srovnání s celým rokem o desítky procent. Navzdory rekordní ceně zlata letošní rok není výjimkou. Češi ale kupují menší šperky a nižší gramáže zlatých slitků nebo mincí.
Mnoho z nás na novoroční předsevzetí zanevřela. Nedivím se. Vždycky, když si nějaké dávám, nakonec jsem z něj vystresovaná. Jednoduše proto, že si do hlavy člověk vtiskne slovo musím. O to víc mám chuť na čokoládu, ke které bych začátkem ledna neměla ani přivonět. O to víc mě rozčiluje, že v jógovém studiu je každé úterý pořádná zima a vlastně se mi tam vůbec nechce. A tak jsem nad předsevzetími zlomila hůl. Takhle to prostě nemá smysl. Teď to dělám jinak. Sepisuju si cíle. A každý den, podle zásad Čtyř dohod, velmi inspirativního filozofického díla, dělám to nejlepší, co v daný moment mohu. Ne více, ne méně. Tak, aby mi činila každá moje volba radost. Slovo musím jsem vygumovala ze scénářů, které si v hlavě vytvářím. A nahradila je pocitem hřejivého potěšení, kdy je srdce, mysl i čin v rovnováze. A tak si jógu zacvičím doma, pěkně v...
Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.
Pokračování ...