V roce 2025 odborníci očekávají v oblasti informačních technologií významné změny. Svět jedniček a nul ovládne umělá inteligence a automatizace. Firmy do zavádění nových technologií investují miliardy.
Od 1. srpna letošního roku začal v Evropské unii platit AI Act, legislativa zaměřená na regulaci umělé inteligence. Evropské regulace přinesou zásadní změny, které ovlivní podnikání firem po celém kontinentu, včetně České republiky.
To, že máme v ČR drahý mobilní internet, není žádným tajemstvím. Loňská data ale ukázala nepříjemnou pravdu. K negativnímu unijnímu prvenství nám chybí už jen krůček. Dražší internet má v tuto chvíli jen Lotyšsko, rozdíl tam ale není příliš velký. Jedny z nejdražších dat máme dokonce i v celosvětovém srovnání.
Nejcennější veličinou se stává čas. Ať jde o ten, který věnujeme sami sobě, nebo práci ve firmě. Ne vždy s ním ale umíme dobře hospodařit. Někdy jím doslova plýtváme. A pak nedokážemě stihnout další úkoly. A jak známo, čas jsou peníze. Odborníci se shodnou, že není nic horšího, než doplácet na stará softwarová řešení, která zaměstnancům jen přidělávají práci, zdržují a neodpovídají potřebám daného provozu. O čas okrádají, berou lidem trpělivost, pohodu i výkon.
Společnost Objednáme, poskytující komplexní digitální objednávkový systém pro restaurace, spustila novou mobilní aplikaci eRide 2.0.
Kybernetická rizika jsou zároveň podnikatelská rizika. Cokoliv, co ohrožuje informační technologie, ohrožuje firmu. Stali jsme se extrémně závislí na našich digitálních aktivech a v důsledku toho si vedoucí pracovníci firem musí uvědomit rozsáhlost změn.
Mnoho z nás na novoroční předsevzetí zanevřela. Nedivím se. Vždycky, když si nějaké dávám, nakonec jsem z něj vystresovaná. Jednoduše proto, že si do hlavy člověk vtiskne slovo musím. O to víc mám chuť na čokoládu, ke které bych začátkem ledna neměla ani přivonět. O to víc mě rozčiluje, že v jógovém studiu je každé úterý pořádná zima a vlastně se mi tam vůbec nechce. A tak jsem nad předsevzetími zlomila hůl. Takhle to prostě nemá smysl. Teď to dělám jinak. Sepisuju si cíle. A každý den, podle zásad Čtyř dohod, velmi inspirativního filozofického díla, dělám to nejlepší, co v daný moment mohu. Ne více, ne méně. Tak, aby mi činila každá moje volba radost. Slovo musím jsem vygumovala ze scénářů, které si v hlavě vytvářím. A nahradila je pocitem hřejivého potěšení, kdy je srdce, mysl i čin v rovnováze. A tak si jógu zacvičím doma, pěkně v...
Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.
Pokračování ...