Písecká továrna společnosti Schneider Electric, která je jedním z předních světových výrobců průmyslových komponent, má od 1. listopadu nového ředitele. Stal se jím Martin Hendrych, zkušený manažer s více než 26letou praxí v automobilovém průmyslu.
Generální ředitelka automobilky Peugeot, Linda Jackson, už za 40 let své úspěšné kariéry v automobilovém průmyslu nasbírala spoustu ocenění. Patří totiž k nejzkušenějším a nejschopnějším manažerům v této branži.
František Neuman byl jmenován výkonným ředitelem a jednatelem společnosti EF Mobility, jedné z klíčových divizí EF Group ČR. Souběžně s touto novou funkcí bude František Neuman pokračovat i jako jednatel a výkonný ředitel značky Citroën v České republice.
Předsedkyní představenstva české pobočky Dun & Bradstreet, globálního poskytovatele dat a analytiky, byla jmenována Kateřina Klosová.
Česká značka nádobí FABINI, která na podzim oslaví pět let na trhu, plánuje i letos pokračovat ve dvojnásobném růstu. Cílem na rok 2024 je prodat nádobí v hodnotě více než 140 milionů korun a k tomu mají značce dopomoct tři noví manažeři.
Novým generálním ředitelem opavské farmaceutické společnosti Teva Czech Industries se 1. července stal Radovan Toman. Do Opavy se vrací po čtyřech letech zahraničního působení a přináší s sebou bohaté zkušenosti a nové vize pro další rozvoj závodu.
Mnoho z nás na novoroční předsevzetí zanevřela. Nedivím se. Vždycky, když si nějaké dávám, nakonec jsem z něj vystresovaná. Jednoduše proto, že si do hlavy člověk vtiskne slovo musím. O to víc mám chuť na čokoládu, ke které bych začátkem ledna neměla ani přivonět. O to víc mě rozčiluje, že v jógovém studiu je každé úterý pořádná zima a vlastně se mi tam vůbec nechce. A tak jsem nad předsevzetími zlomila hůl. Takhle to prostě nemá smysl. Teď to dělám jinak. Sepisuju si cíle. A každý den, podle zásad Čtyř dohod, velmi inspirativního filozofického díla, dělám to nejlepší, co v daný moment mohu. Ne více, ne méně. Tak, aby mi činila každá moje volba radost. Slovo musím jsem vygumovala ze scénářů, které si v hlavě vytvářím. A nahradila je pocitem hřejivého potěšení, kdy je srdce, mysl i čin v rovnováze. A tak si jógu zacvičím doma, pěkně v...
Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.
Pokračování ...