INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

ANPoslanecký návrh na zavedení povinného příspěvku zaměstnavatelů na produkty spoření na stáří zaměstnanců v rizikových profesích je cesta špatným směrem. Je zcela zřejmé, a každý rozumný ekonom to musí potvrdit, že zdroje jsou vždy omezené.

A tak se naprosto jednoduchými počty dostáváme k výsledku, že částku, kterou podnikatelé odvedou státu navíc budou muset ušetřit jinde. A šetřit bude nutné například i na platech. Návrh jde proti samotným zaměstnancům.

Zvýšené odvody (v případě přijetí návrhu) se samozřejmě budou časem negativně projevovat v úsporách na rozvoji samotných firem, a to bude mít za následek snížení konkurenceschopnosti. Návrh je ve všech ohledech špatný, protože se jedná o povinnou normu. Mělo by se jednat o dobrovolný benefit. Pokud budou mít firmy dobrovolně možnost svým zaměstnancům takto připlácet, a zaměstnanci budou mít o tento benefit zájem, mělo by jít o součást kolektivního vyjednávání mezi odbory a zaměstnavateli na úrovni firem nebo oborů.

V České republice je zdanění práce již několik desetiletí neúměrně vysoké. To má vliv na konkurenceschopnost. Je zřejmé, že ekonomice by snížení zdanění práce prospělo. AČN plně souhlasí s Hospodářskou komorou, která upozorňuje, že navrhovaná opatření představují další zbytečnou administrativní a finanční zátěž pro zaměstnavatele, a to zejména pro malé a střední podniky. Přitom právě segment malých a středních podniků je jádrem zdravé ekonomiky. A většina firem vyrábějících nábytek v České republice patří právě do tohoto rámce. Spokojenost zaměstnanců v malých a středních firmách bývá skutečně vysoká a je základem ekonomické úspěšnosti těchto společností. Ohromná administrativní zátěž plynoucí z návrhu, jako sledování počtu odpracovaných rizikových směn se v reálném součtu, musí negativně projevit na efektivitě podniků. A efektivita podniků se zase musí negativně projevit na úrovni výdělků.

(tz)

Slovo ke dni

  • Bez předsevzetí? Bez cíle?

    Mnoho z nás na novoroční předsevzetí zanevřela. Nedivím se. Vždycky, když si nějaké dávám, nakonec jsem z něj vystresovaná. Jednoduše proto, že si do hlavy člověk vtiskne slovo musím. O to víc mám chuť na čokoládu, ke které bych začátkem ledna neměla ani přivonět. O to víc mě rozčiluje, že v jógovém studiu je každé úterý pořádná zima a vlastně se mi tam vůbec nechce. A tak jsem nad předsevzetími zlomila hůl. Takhle to prostě nemá smysl. Teď to dělám jinak. Sepisuju si cíle. A každý den, podle zásad Čtyř dohod, velmi inspirativního filozofického díla, dělám to nejlepší, co v daný moment mohu. Ne více, ne méně. Tak, aby mi činila každá moje volba radost. Slovo musím jsem vygumovala ze scénářů, které si v hlavě vytvářím. A nahradila je pocitem hřejivého potěšení, kdy je srdce, mysl i čin v rovnováze. A tak si jógu zacvičím doma, pěkně v...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2025

INZERCE

Partneři

 

Partneři plus:

 
 

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

budova UPV 2 copy

Co jsou dodatková ochranná osvědčení 3. prosinec 2024

Uplynutím platnosti patentu průmyslověprávní ochrana léčiva nebo účinné látky na ochranu rostlin nemusí končit V důsledku období, které uplyne mezi podáním patentové přihlášky na nový léčivý přípravek a jeho registrací, není doba patentové ochrany vždy postačující k pokrytí investic vložených do výzkumu. Obdobná situace je i v rostlinolékařské oblasti.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto  cmsm105caim200 AVLOGOM3