INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

CSJ copySvátek všech, kteří se kvalitou aktivně zabývají – to bude konference Dny kvality, kterou pořádá Česká společnost pro jakost. Uskuteční se 12. listopadu 2024 v Praze.

Nosnými tématy budou umělá inteligence a její řízení, enviromentální management s důrazem na otázku regulace uhlíkové stopy nebo kvalita v oblasti automotive. Účastníky čeká hlavní stream přednášek a dvě paralelně probíhající odborné sekce, jedna se zaměřením na automobilový průmysl a druhá na činnost odborných center působících v rámci ČSJ. V závěru konference se rovněž uskuteční slavnostní galavečer s vyhlášením cen Ambasador kvality České republiky za rok 2024 a předáním dalších významných ocenění.

Co změní způsoby našeho života i práce už v roce 2025
Hlavní přednáškový stream se ponese ve futuristickém duchu. Lukáš Benzl z České asociace umělé inteligence se zaměří na to, jaké novinky přinese do oblasti businessu i životního stylu umělá inteligence a jaké nás na tomto poli čekají regulace. Předá tipy pro organizace i jednotlivce, jak se co nejlépe na všechny tyto změny připravit.

Milan Dufek ze společnosti Škoda Auto ukáže, jak vypadá praktická adopce umělé inteligence v předním průmyslovém podniku u nás. Henry Kuhle z Německé automobilové asociace otevře kontroverzní téma autonomního řízení, a dotkne se i dalších trendů v oblasti automobilového průmyslu, jako jsou digitalizace, udržitelnost a urbanizace. Zaměří se na to, jak mohou nové technologie a propojené systémy zlepšit bezpečnost, efektivitu a ekologickou udržitelnost dopravy.
Lucie Nová z České společnosti pro jakost promluví o umělé inteligenci v kontextu normativních rámců ISO 42001 a EU AI ACT. Druhý jmenovaný je relativně čerstvou novinkou, proto se příspěvek bude soustředit na to, jaké požadavky a změny tento zákon přinese firmám, kdy vstoupí v platnost a jaké kroky
je nutné podniknout pro dosažení souladu s legislativou.

Luděk Brunclík ze společnosti Preciosa Ornela a Gregor Krajčovič z firmy Cognexa si společně vezmou slovo, aby účastníky seznámili s využitím AI v kontrole kvality. Společnosti, které zastupují, pět let spolupracovaly na vývoji a použití AI při kontrole kvality v průmyslových i dalších odvětvích. Sklářská výroba Preciosa Ornela je jedním z průkopníků ve využití AI.

Monika Hoffmannová z KION Group a KION Stříbro je zkušenou manažerkou v oblasti ESG. Proto přednese příspěvek na téma Výpočet uhlíkové stopy ve výrobním podniku. Opírat se bude o čtyři pilíře: definice cílů a rozsahu, analýza inventáře, hodnocení environmentálních dopadů, interpretace předchozích fází.
Martin Koval z Českého metrologického ústavu se bude věnovat Digitálním kalibračním listům. Digitální kalibrační certifikáty (DCC) jsou dalším vývojovým krokem v oblasti kalibračních údajů. Jsou stěžejní pro digitalizaci v metrologií, což přináší benefity především uživatelům.

Milan Trčka z NQA a Miroslav Krčma z TNK 106 Normalizační komise pro environmentální management účastníkům konference prozradí, jak se vypořádat s novým požadavkem norem systému managementu v oblasti klimatické změny a jak jej auditovat.

Kvalita v automobilovém průmyslu
V automobilovém průmyslu dochází k velké transformaci, jež klade na automobilky i jejich dodavatele nové požadavky. Sekce se bude koncentrovat na témata jako např. přístupy k řízení tvorby a schvalování softwaru používaných v automobilech, nové a aktualizované požadavky a postupy automobilek v rámci systémů řízení kvality, témata spojená s uplatňováním právních požadavků v oblasti automotive.

Jan Vlček z Bentely Motors Limited se ujme slova o tom, jak při nízké kvantitě výroby dbát na bezchybnou kvalitu. Zaměří se na to, jak si Bentley udržuje exkluzivitu a tradici díky pečlivému výběru a řízení svých dodavatelů.

Marek Bělka ze Škoda Auto se bude věnovat otázkám kvality softwaru pro automotive – jak vůbec kvalitu definovat, dosahovat jí a měřit ji. Petr Hrnčíř z téže automobilky pak bude hovořit o alternativních palivech. S novými certifikačními pravidly IATF 16949 Ver. 6 a jejich dopadem na organizace v automotive průmyslu seznámí Pavol Plevják z DQS Slovakia.

Mix atraktivních témat
Miroslav Kužvart z České asociace oběhového hospodářství bude mluvit o využití certifikace systémů managementu ve prospěch rozvoje cirkulární ekonomiky v ČR. Zodpoví, jak odklonit odpad ze skládek a vytvořit z něj suroviny, o něž firmy budou vést konkurenční boj.

Kateřina Niklová z Ministerstva financí ČR se ujme příspěvku, který se bude zabývat etikou i udržitelností nikoli jako suchými disciplínami, ale příležitostmi, jichž se lze ujmout hravě a jejichž dopady je možné pociťovat prakticky bezprostředně.

Anna Mládková z České společnosti pro jakost účastníkům přiblíží, jaký je strategický záměr výboru Odborného centra spolehlivosti. Dokladovat to bude na aplikaci matematicko-statistických metod při analýze a predikci spolehlivosti sálových počítačů, tramvají, tlačných remorkérů, lokomotiv. nebo dokonce takového kolosu, jakým je jaderná elektrárna Dukovany.

Danuše Fišerová z České společnosti pro jakost bude hovořit o modelu EFQM 2025, který je jednodušší, více návodný, přímočařejší a o pořádný kus se posunul směrem k udržitelnosti. Excelence je nyní redefinována jako dosahování udržitelné výkonnosti. Ukáže taktéž možnost rychlé diagnostiky organizace, v níž celým procesem, včetně obdržení strategické zpětné vazby, projde za jediný týden.

Galavečer České společnosti pro jakost a Ambasador kvality
Tradičním vrcholem konference Dny kvality je galavečer, v jehož rámci Česká společnost pro jakost vyhlašuje vítěze soutěže Ambasador kvality České republiky, a to v sekcích pro organizace z komerčního i veřejného sektoru. Předána budou také další ocenění, jež ČSJ uděluje – Quality Innovation Award, Manažer kvality roku, Cena za návrat do života, Cena Františka Egermayera, Cena Anežky Žaludové nebo značka kvality CZECH MADE.

(tz)

Slovo ke dni

  • Záchrana řízkem Hudera a syn

    Znáte to. Jste soustředění na svoji práci, letíte za splněnými KPI. A pak zapomenete na to zásadní. Dotankovat energii. Ne autu, ale sobě. A vzpomenete si na to dávno po poledni. To je pak štěstí, když vyrážíte na vánoční setkání s výjimečným člověkem. Tomáš Hudera rozhodně nasytí vaši duši. A jak tak uklidňujete myšlenky, v té lahodné vůni vznášející se prodejnou a jídelnou se najednou rozpomenete, že jste od sedmé ráno nejedli, že vám žaludek dělá nespokojené kotrmelce a úpí hlady. Jak se říká, líná huba, holé neštěstí. Nedalo mi to. Ptám se, jestli náhodou nezbyl nějaký řízeček. Tomáš se na mě podívá, zdvihne obočí a povídá: A to jsi mi to nemohla říct před půl hodinou, když jsme si volali, zrovna řízky většinou nezbývají. No, já si na ten hlad prostě nevzpomněla, krčím rameny. Pokývá Tomáš souhlasně hlavou a dodá, že se mu to občas...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Prosinec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3