INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

InvestbayS investováním má alespoň nějakou zkušenost 60,4 % Čechů. Nejatraktivnější a nejbezpečnější formou investice jsou pro ně nemovitosti, které takřka 75 % respondentů považuje i za nejstabilnější investiční nástroj.

Ačkoli je pořízení nemovitostí často spojeno s vysokými náklady, řešením mohou být mikroinvestice, jež umožňují investovat i s omezenými finančními prostředky. Vyplývá to z průzkumu Jak Češi investují?, který si nechala zpracovat investiční platforma InvestBay.

Investování se v České republice stává stále populárnějším nástrojem pro zajištění finanční stability a růstu. Podle průzkumu Jak Češi investují?, který si nechala zpracovat platforma InvestBay, má s investováním alespoň nějakou zkušenost 60,4 % Čechů. Nejčastěji investují jednou měsíčně (28 %) nebo investovali zatím jen jednorázově (17,5 %). Oproti roku 2012, kdy podle Agentury Médea Research investovalo přibližně 25 % Čechů, jde o významný nárůst.

Možností, jak své finance ochránit, je mnoho, od rizikovějších aktiv s vyšším zhodnocením až po stabilnější nástroje s nižšími výnosy. Češi mají nicméně o svém investičním favoritovi jasno. Z nabídky různých forem investic (například také drahé kovy, akcie, dluhopisy...) nejvíce věří nemovitostem. Jako spíše atraktivní investici je označilo necelých 62 % Čechů. Podobně takřka 64 % respondentů považuje nemovitosti jako spíše bezpečné.

„Nemovitosti představují pro mnoho Čechů jistotu. Z průzkumu nám také vyplynulo, že tři čtvrtiny Čechů souhlasí s tím, že jsou nemovitosti nejstabilnějším investičním nástrojem. A není se čemu divit, v dobách ekonomické nejistoty poskytují stabilitu a zhodnocení,“ řekl Daniel Rajnoch, CEO a zakladatel investiční platformy InvestBay. Naopak jako spíše neatraktivní (48,9 %) a nebezpečnou (62,6 %) formu investice označilo nejvíce Čechů kryptoměny.

Navzdory vysoké atraktivitě investic do nemovitostí je jejich pořízení často spojeno s potřebou vysokého základního kapitálu. Tato skutečnost představuje pro více než 72 % Čechů bariéru, proč do nemovitostí neinvestují. Dalšími významnými překážkami jsou obava ze ztráty financí (62,2 %) a nedostatek informací (55,5 %). „Tyto bariéry by však mohly jednoduše vyřešit mikroinvestice, které zpřístupňují nemovitosti širšímu okruhu lidí a nabízejí cestu, jak investovat i s omezenými finančními prostředky. Mikroinvestovat je totiž možné již od pár stovek korun, což vnímá jako atraktivní řešení přibližně 46 % respondentů průzkumu,“ doplnil Daniel Rajnoch.

Jednou z platforem, která nabízí mikroinvestice do nemovitostí, je také InvestBay. Tato investiční platforma slaví roční výročí na trhu. Za tu dobu svým klientům nabídla již pět investičních příležitostí. Nově do své nabídky zařadila apartmán v Holiday Village Tatralandia na Slovensku. Zanedlouho se mohou klienti těšit i na developerský projekt ve Francii.

„Zájem o investice do nemovitostí je znatelný, a díky mikroinvesticím mohou lidé snadno začít investovat s menším kapitálem a postupně si budovat své investiční portfolio. Do naší platformy se dosud registrovalo více než 2500 klientů, kteří společně profinancovali tři investiční nabídky – ve Španělsku, Chorvatsku a na Lipně – a již nyní získávají první výnosy z pronájmů,“ uzavřel Lukáš Přikryl, CMO a spoluzakladatel platformy InvestBay.

(tz)

Slovo ke dni

  • Voda a veselí

    Tvoří až 80 % lidského těla. V její molekule jsou obsaženy dva atomy vodíku a jeden atom kyslíku. Podle některých studií uspořádáním molekul dokáže reagovat na emoce. Harmonické uspořádání lze dosáhnout tím, když tuto kapalinu udržujeme v prostředí, kde vládne pohoda, pozitivní lidské emoce bez extrémních výkyvů. K opaku stačí vodu vystavit agresi, hněvu a lítosti či smutku. Je to zjištění, které vede k zamyšlení. Voda je základem procesů v lidském těle. A je-li vystavena každodennímu bohatému přísunu negace, jak na to organismus musí reagovat? A co když bychom naopak naše smysly zušlechťovali přísunem optimismu, radosti a naděje? Jak by se naše těla změnila? Dala by se tak třeba zvrátit některá psychosomatická onemocnění… Možná by se dokázaly aktivovat hluboké procesy obnovy a prodloužila by se průměrná délka dožití ve zdraví… Nebylo...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3