INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

MPO budovaMinisterstvo průmyslu a obchodu podpoří výrobu zdravotnických prostředků a vývoj a nasazení nových technologií pro boj proti koronavirové nákaze. Nové programy schválila v pondělí vláda.

„První výzvu s názvem Technologie COVID 19 z OP PIK vyhlásíme v nejkratším možném termínu, a to 14. dubna 2020. O podporu až do výše 20 milionů korun budou moct žádat malí a střední podnikatelé. K dispozici bude celkem minimálně 300 milionů korun,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „Podpoříme podnikatelskou činnost zaměřenou na výrobu zdravotnických prostředků. Zejména půjde o projekty, které mají přímou souvislost s bojem proti dalšímu šíření koronaviru prostřednictvím pořízení nových technologických zařízení a vybavení.“

Vláda také schválila program Czech Rise Up – Chytrá opatření proti COVID-19. Má za cíl podpořit rychlé zavedení nových řešení, která mohou pomoct s bojem proti koronaviru, zmírnit dopady dalšího šíření a následky této krize řešit. „Program podpoří projekty firem, včetně start-upů, případně i dalších institucí, prostřednictvím financování nákladů potřebných pro rychlé uvedení řešení do praxe. Příkladem může být nový plicní ventilátor či aplikace usnadňující logistiku,“ upřesňuje náměstek ministr průmyslu a obchodu pro digitalizaci a inovace Petr Očko.

Program vznikl na základě bleskového on-line průzkumu aktuálních potřeb, který se v reakci na mimořádná opatření v souvislosti s pandemií koronaviru uskutečnil od 19. do 22. března 2020. I přes krátký čas přišlo 351 odpovědí od podnikatelských subjektů různé velikosti, kdy 70 % byly malé a střední firmy. Téměř polovina respondentů (45 %) uvedla, že je k boji s koronavirem potřeba rychlá podpora vývoje a nasazení zcela nových technologií i řešení, a to medicínských i nemedicínských. Podle více než poloviny účastníků průzkumu (52 %) se tato řešení musí nasadit v řádu dnů, tedy před očekávaným vyvrcholením koronavirové epidemie. Žádosti tak bude možné podávat v nejbližších týdnech. V současné době se předpokládá, že celkový rozpočet programu bude 200 milionů korun, případně by mohl být navýšen.

„Snažíme se maximálně vycházet ze skutečných potřeb podnikatelů a všem děkujeme za rychlou zpětnou vazbu, která se k nám dostala přes víkend. Uvolňujeme rychlé peníze na projekty českých firem, které přinášejí nová řešení pro boj s koronavirem,” doplňuje náměstek ministra průmyslu a obchodu pro fondy EU Marian Piecha. Administrativa spojená s oběma programy má být co nejjednodušší tak, aby bylo možné projekty rychle realizovat.

(tz)

Slovo ke dni

  • Bez předsevzetí? Bez cíle?

    Mnoho z nás na novoroční předsevzetí zanevřela. Nedivím se. Vždycky, když si nějaké dávám, nakonec jsem z něj vystresovaná. Jednoduše proto, že si do hlavy člověk vtiskne slovo musím. O to víc mám chuť na čokoládu, ke které bych začátkem ledna neměla ani přivonět. O to víc mě rozčiluje, že v jógovém studiu je každé úterý pořádná zima a vlastně se mi tam vůbec nechce. A tak jsem nad předsevzetími zlomila hůl. Takhle to prostě nemá smysl. Teď to dělám jinak. Sepisuju si cíle. A každý den, podle zásad Čtyř dohod, velmi inspirativního filozofického díla, dělám to nejlepší, co v daný moment mohu. Ne více, ne méně. Tak, aby mi činila každá moje volba radost. Slovo musím jsem vygumovala ze scénářů, které si v hlavě vytvářím. A nahradila je pocitem hřejivého potěšení, kdy je srdce, mysl i čin v rovnováze. A tak si jógu zacvičím doma, pěkně v...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Prosinec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partneři plus:

 
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3