INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

gajdošImage 2153-1Mezi manažerskou špičkou se léta pohybuje Ing. Ivo Gajdoš, výkonný ředitel České manažerské asociace. Jeho zkušenosti z manažerských pozic i kontakty mezi osobnostmi v této branži jsou až výjimečné. I jeho jsem se v souvislosti s nadcházejícím setkáním těch nejlepších zeptala:

Doprovodný program soutěže Manažer roku bude jistě i letos bohatý. Nač se lze těšit?

V minulých letech jsme před vyhlášením nejlepších manažerů organizovali odbornou konferenci na téma konkurenceschopnosti a systému vzdělávání u nás a ve světě. Pro letošní ročník se vyhlašovatelé rozhodli uspořádat pouze panelovou diskuzi na téma Vládní prohlášení verzus konkurenceschopnost ČR. K diskuzi jsou pozváni zástupci vlády. Samotné vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční v tradičním, slavnostním duchu a po něm již bude probíhat vzájemná komunikace za hudebního povzbuzení kvarteta Jana Smignatora. K doprovodnému programu přispěje představení elektromobilů různých značek, včetně populární Tesly.

Na pražském Žofíně se každoročně setkávají výjimečné osobnosti řady oborů, vede se řada diskuzí nejen o ekonomice, ale třeba o společenské odpovědnosti, udržitelnosti, etice. Co vás na těchto setkáních vždy zaujme?

Mezi finalisty si každoročně organizujeme malý průzkum o jejich postojích k různým oblastem pracovního a politického života. Jako příklad uvádím odpověď jednoho z nich: „Máme svůj vlastní názor, unikátní produkt a neděláme kompromisy v kvalitě. Jsme kreativní a inovativní.“
    Udržitelný rozvoj je velké a dlouhodobé téma, kterému se věnuje stále více firem. Zrovna nedávno jsme měli v Senátu kulatý stůl na toto téma a iniciovali jsme znovuobnovení činnosti Rady vlády pro udržitelný rozvoj, která by měla být garantem jednotné strategie vlády v oblasti udržitelnosti a posílení konkurenceschopnosti ČR. Česká manažerská asociace se také podílí na průzkumu konkurenceschopnosti pro Světové ekonomické fórum (WEF) a prezentaci jeho výsledků. Letos pořádáme při této příležitosti spolu s VŠE a CMC Čelákovice 18. září mezinárodní konferenci, při které chceme ukázat regionální srovnání naší konkurenceschopnosti s ostatními evropskými zeměmi a také limity naší ekonomiky, která se stala takřka montovnou a překladištěm Evropy.
    Ale mezi manažery je také mnoho pozitivních názorů a dobrých příkladů. Jedním z nich je pomoc technickému vzdělávání v ČR. A kde jinde začít než ve školce? Projekt ČMA a brněnské firmy Prefa kompozity „Technické školky“ si již za pět let své existence vybojoval několik ocenění a mnoho nabídek ke spolupráci. Přitom princip je tak jednoduchý – rozvíjet přirozenou kreativitu dětí formou hry a orientovat je k technickým zázrakům (jakými jsou například různé konstrukce mostů) a k vnímání přírodních materiálů, které vidí kolem sebe. Umožnili jsme také našim mladým členům ČMA získat mezinárodní licence EFQM a podílet se na práci Centra excelence v ČR.
    Témat, v nichž Česká manažerská asociace nabízí svým členům zajímavou seberealizaci, je dost a přibývá jich. Svěží vítr, který z naší činnosti začal vát, ukazuje na nový a praktický směr, jímž chce ČMA kráčet.

Osobně znáte příběhy nespočtu manažerů. Čím se vyznačují?

Máte pravdu, většina nejzajímavějších oceněných osobností soutěže Manažer roku vystupuje posléze při neformálních setkáních, například v Pražském manažerském klubu. Zde hovoří o svých úspěších, ale i prohrách, z nichž se poučili. Jsou to unikátní osobní výpovědi top manažerů z různých oblastí – od zdravotnictví, přes průmysl až po státní správu. V tom je síla této soutěže, že se v ní objevují a soutěží manažeři 28 různých oborů. Samozřejmě je těžké najít kritéria pro jejich vzájemné porovnání. V tom nám letos pomohla nová předsedkyně hodnotitelské komise MR, prof. Eva Kislingerová z VŠE Praha.
    A čím se příběhy a lidé, k nimž patří, vyznačují? Upřímností, pokorou, odvahou, chutí dělat něco jinak, nově, originálně, silou myšlenky i osobního příkladu.

připravila Eva Brixi

Slovo ke dni

  • Voda a veselí

    Tvoří až 80 % lidského těla. V její molekule jsou obsaženy dva atomy vodíku a jeden atom kyslíku. Podle některých studií uspořádáním molekul dokáže reagovat na emoce. Harmonické uspořádání lze dosáhnout tím, když tuto kapalinu udržujeme v prostředí, kde vládne pohoda, pozitivní lidské emoce bez extrémních výkyvů. K opaku stačí vodu vystavit agresi, hněvu a lítosti či smutku. Je to zjištění, které vede k zamyšlení. Voda je základem procesů v lidském těle. A je-li vystavena každodennímu bohatému přísunu negace, jak na to organismus musí reagovat? A co když bychom naopak naše smysly zušlechťovali přísunem optimismu, radosti a naděje? Jak by se naše těla změnila? Dala by se tak třeba zvrátit některá psychosomatická onemocnění… Možná by se dokázaly aktivovat hluboké procesy obnovy a prodloužila by se průměrná délka dožití ve zdraví… Nebylo...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3