INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Vysoká škola finanční správní (VŠFS) za aktivní podpory Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) přijímá první ucelenou skupinu čínských studentů v historii ČR. Do anglicky vyučovaného bakalářského studijního oboru Business Management and Corporate Finance nastupuje 25 čínských studentů. Součástí studia bude i účast na česko-čínských studentských spin-off  projektech, které připravuje AMSP ČR.

 

Příprava akreditovaného studijního program zaměřeného na řízení podniků trvala téměř dva roky a byla spojena s několika návštěvami partnerských univerzit v Číně. Do vzdělávacího projektu, který vznikal s účastí AMSP ČR, jsou zapojeny vedle VŠFS, která je členem asociace, také Changchun University of Finance and Economics (provincie Jilin, Čína) a City University of Seattle (Seattle, USA). Studium bude probíhat ve třech fázích: studenti absolvují jeden rok přípravného studia v Číně, poté stráví tři roky v České republice, kde na VŠFS získají souběžně tituly Bc. a BSBA v programu Joint Degree. Závěrečné dva roky budou studovat v USA a získají titul MBA. V průběh celého studia budou čínští studenti zapojeni do podnikatelských projektů, které budou zaměřeny podporu inovací, exportů a investic v malých a středních firmách. Cena školného se pro čínské studenty pohybuje okolo 100 000 Kč ročně.

 

 

 

„Naším dlouhodobým cílem je být mezinárodní univerzitou. Už dnes je na naší škole každý čtvrtý student ze zahraničí. V budoucnosti očekáváme příjezd dalších čínských studentů, a proto pro ně na Žižkově dokonce stavíme Small Chinatown,“ říká rektorka VŠFS Bohuslava Šenkýřová.

 

V budoucnosti škola celkem očekává okolo stovky čínských studentů ročně, a to přesto, že v současnosti v České republice studuje pouze okolo dvou set čínských studentů.

 

„Je to důsledek malé ochoty českých univerzit akceptovat nové podněty, politických překážek v podobě ztížené možnosti získat české studijní vízum, i toho, že žádná z českých univerzit se neumísťuje v žebříčcích nejlepších světových univerzit,“ dodává dále rektorka VŠFS a doplňuje: „Ve světě studuje okolo 460 tisíc studentů z Číny a v Holandsku, které je srovnatelné s Českou republikou, jich je okolo šesti tisíc. Čínští studenti navíc patří na zahraničních univerzitách k nejúspěšnějším studentům pro svoji motivaci a píli.“

 

Karel Havlíček, předseda AMSP ČR, který se současně jako děkan VŠFS projektu dlouhodobě věnuje, doplňuje: „Čínští studenti mají o studium u nás velký zájem. Nejenže je to pro ně levnější než v západní Evropě, ale vysoce respektují i náš vzdělávací systém. Stát musí ale rychle přehodnotit komplikovaný vízový režim a musí začít být aktivní i na marketingové úrovni v jednotlivých čínských regionech. Stejně tak vysoké školy by si měly přestat stěžovat na nedostatek financí a měly by vytvořit kvalitní anglické studijní obory a zahájit akviziční aktivity v Číně,“ uzavírá Karel Havlíček a dodává, že vznik mezinárodních studentských projektů vytváří přirozený základ pro budoucí vzájemné obchodování i investice.

 

Z analýzy AMSP ČR a VŠFS:

 

Počet čínských studentů, studujících v zahraničí: 459 800 (z toho 70% na VŠ, 30% na SŠ).[1]

 

Trend čínských studentů na zahraničních VŠ a SŠ: od roku 2010 vzrostl z 20 % na 30 % počet středoškoláků.

 

Meziroční růst počtu čínských studentů v zahraničí (VŠ i SŠ): 11,1 %.[2]

 

Nejvyšší počet čínských zahraničních studentů: USA (274 439),[3]  Velká Británie (87 895[4]), Austrálie, Kanada, Francie, Japonsko.

 

Počet čínských studentů ve srovnatelné zemi jako ČR: Holandsko (6 400).[5]

 

Počet čínských studentů na VŠ v ČR: přibližně 200.[6]

Slovo ke dni

  • Voda a veselí

    Tvoří až 80 % lidského těla. V její molekule jsou obsaženy dva atomy vodíku a jeden atom kyslíku. Podle některých studií uspořádáním molekul dokáže reagovat na emoce. Harmonické uspořádání lze dosáhnout tím, když tuto kapalinu udržujeme v prostředí, kde vládne pohoda, pozitivní lidské emoce bez extrémních výkyvů. K opaku stačí vodu vystavit agresi, hněvu a lítosti či smutku. Je to zjištění, které vede k zamyšlení. Voda je základem procesů v lidském těle. A je-li vystavena každodennímu bohatému přísunu negace, jak na to organismus musí reagovat? A co když bychom naopak naše smysly zušlechťovali přísunem optimismu, radosti a naděje? Jak by se naše těla změnila? Dala by se tak třeba zvrátit některá psychosomatická onemocnění… Možná by se dokázaly aktivovat hluboké procesy obnovy a prodloužila by se průměrná délka dožití ve zdraví… Nebylo...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3