INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

ZelenýVe dnech 12.–14.9. se v jihomoravské Lednici setkají významní podnikatelé, manažeři, ekonomové a představitelé samosprávy, aby debatovali o možnostech zlepšit konkurenceschopnost českého hospodářství tváří v tvář měnícímu se světu.

Historicky nevídané zrychlování technologických, ekonomických i vzdělávacích změn vytváří obrovský a dosud neznámý/nový tlak na společnost jako celek i na její jednotlivé části. Dopad změn na jednotlivé firmy, samosprávu, vzdělávací instituce - a dosud nedostatečná reakce na ně, to budou hlavní témata v Lednici.

Setkání pořádá Zet Foundation a Česká manažerská asociace. Cílem je upozornit na význam, jaký má pro přežití v současném turbulentním světě vhodně orientované a organizované vzdělávání, národní podnikatelství a rozvíjení lokálních ekonomik. Na setkání se nebude jen hovořit o vizích - diskutující představí zejména konkrétní příklady.

Podnikatelsko-ekonomické fórum navazuje na myšlenky a činy Tomáše Bati, který uplatňoval princip: „Mysli globálně, jednej lokálně.“ Ostatně první celosvětová Konference o vědeckém řízení se konala i díky iniciativě Tomáše G. Masaryka v roce 1924 v tehdejším Československu.

Ve středu dopoledne dojde k důležitému neformálnímu setkání desítek vrcholových českých manažerů (Prezidium ČMA, Klubová rada, Ambasadoři ČMA a členové Klubu Manažerů roku, tj. nositelé této prestižní manažerské soutěže). Pozval je na něj prezident České manažerské asociace Pavel Kafka. Zúčastní se diskuse Rady expertů ČMA s profesorem Milanem Zeleným.
Hlavní diskuse proběhne ve středu 13.9. od 14.00 mezi světovým ekonomem, vědcem, podnikovým konzultantem a propagátorem Baťova systému Bernardem Scholzem, profesorem Milanem Zeleným, Ivanem Baťkou a Petrem Krištofovičem. Mottem středečního dne je „Konfrontace a propojení odlišných názorů.“

První den, v úterý 12. 9., se budou konat dva kulaté stoly s mottem „Podnik není stroj, informace nejsou znalosti.“ Nejdříve s podnikatelem, koučem Petrem Krištofovičem, který vybudoval nadnárodní finančně poradenskou společnost Salve Group. Poté s majitelem a generálním ředitelem společnosti Fosfa Ivanem Baťkou, následovníkem myšlenek a způsobu řízení Jana a Tomáše Baťových. Ten nedávno pro Hospodářské noviny uvedl: „Přestože někdy zaznívá, že jejich (bratří Baťů) koncept je překonaný, myslím si, že pro Čechy je jedinečný a měli bychom se od nich všichni učit.“ Společně s ním se o své zkušenosti v zavádění nové značky Feel Eco podělí Miroslav Kývala z Fosfy.

Smyslem konference je také upozornit na skutečnost, že je nutno podporovat plnohodnotný rozvoj ve všech regionech země, jen takový zajistí potřebnou kohezi a dlouhodobou prosperitu celé země. Nové myšlenky, zajímaví lidé a inovativní postupy vznikají i v místech zdánlivě vzdálených od centra, ale ve skutečnosti možná bližších skutečné podstatě změn, kterými svět prochází. Ostatně právě Baťa a jeho Zlín toho byli před sto lety takovým příkladem.

http://www.cma.cz/pozvanka-na-podnikatelsko-ekonomicke-forum/  
http://zetfoundation.com/cs/aktualne/ 

Česká manažerská asociace (ČMA) je dobrovolným nezávislým sdružením řídících pracovníků – manažerů. Vznikla v roce 1990 a jejím posláním je působit na rozvíjení odborných schopností manažerů i jejich schopnosti vést pracovní týmy. Je jediným sdružením manažerů napříč obory a regiony. Přispívá ke zvyšování podnikatelské výkonnosti, konkurenceschopnosti, etiky řízení, kultury vztahů a odpovědnému postoji manažerů vůči zákazníkům i společnosti jako celku.

(tz)

Slovo ke dni

  • Voda a veselí

    Tvoří až 80 % lidského těla. V její molekule jsou obsaženy dva atomy vodíku a jeden atom kyslíku. Podle některých studií uspořádáním molekul dokáže reagovat na emoce. Harmonické uspořádání lze dosáhnout tím, když tuto kapalinu udržujeme v prostředí, kde vládne pohoda, pozitivní lidské emoce bez extrémních výkyvů. K opaku stačí vodu vystavit agresi, hněvu a lítosti či smutku. Je to zjištění, které vede k zamyšlení. Voda je základem procesů v lidském těle. A je-li vystavena každodennímu bohatému přísunu negace, jak na to organismus musí reagovat? A co když bychom naopak naše smysly zušlechťovali přísunem optimismu, radosti a naděje? Jak by se naše těla změnila? Dala by se tak třeba zvrátit některá psychosomatická onemocnění… Možná by se dokázaly aktivovat hluboké procesy obnovy a prodloužila by se průměrná délka dožití ve zdraví… Nebylo...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3