INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

studenti-notebook-NAHLEDStudenti středních škol, kteří nebyli ani v druhých kolech přijati na vysokou školu, například ekonomického směru, nebo neudělali maturitu a druhé kolo přijímacího řízení na VŠ jim uteklo, mají možnost jít do nultého ročníku vysokoškolského studia. Jak tedy dál pokračovat ve studiu, nemuset si hledat zaměstnání a mít přitom výhody statutu studenta?

Pokud studentům snaha dostat se na vysokou školu letos nevyšla, stále mají škálu možností, jak dále pokračovat ve studiu a mít od státu placené zákonné pojištění, ale i jak ze situace vyjít velmi dobře a „volnější“ rok využít k dokonalé přípravě na další vzdělání nebo vybrané zaměstnání. Pokud tedy nechtějí rovnou vstoupit do armády nebo se zkusit uplatnit na trhu práce.

Přejdete rovnou do druhého ročníku

Jednou z výhod nultého ročníku je, že se studenti pohybují v prostředí, v němž by se pohybovat chtěli. Mají možnost poznat univerzitní prostředí, její pravidla, seznámit se s vysokoškolskými profesory nebo touto učební látkou a také si udělat několik zajímavých kontaktů. Rok je rozdělen na zimní a letní semestr, oba zakončeny „zkouškovým“ obdobím. A na konci jim školy dají šanci dostat se do prvního ročníku, buď díky dosaženým znalostem, nebo na některých školách dokonce bez přijímací zkoušky. Každá škola to má jinak. Někde stačí, když projdete ze všech zkoušek a zápočtů, někde musíte nasbírat určitý počet kreditů. Každopádně i bez toho by pro vás „přijímačky“ měly být výrazně snazší.

„Výhodou přípravného studia je to, že student plynule přechází z jednoho vzdělávacího systému do dalšího, neztrácí studijní návyky a zvyklosti a cíleně směřuje v rámci zvoleného oboru k přijetí na vysokou nebo vyšší odbornou školu,“ říká k tomu Ing. Martin Vaněk, ředitel vzdělávacího centra AZ Smart (www.az‑smart.cz), které je jednou nejvýznamnějších českých společností působících v této oblasti. Nabízí ucelený soubor vzdělávání v lékařských, právních, ekonomických oborech, ale i jazykové vzdělávání, a to nejen v Praze.

Statut studenta aneb nemusíte platit zdravotní ani sociální

Roční intenzivní přípravné kurzy zpravidla jsou sice dostupné za určité školné, nicméně co vám zůstává, je právě statut studenta, tedy zůstávají vám nejrůznější slevy, ale hlavně nemusíte za sebe platit zdravotní a sociální pojištění, které byste jinak u obyčejných vzdělávacích kurzů platit museli.

Nejste tedy ještě zcela rozhodnuti, utekla vám vysoká škola o pár bodů nebo jste kvůli termínu opravných maturit nestihli termín přijímaček VŠ, je nultý ročník výbornou volbou.

Foto: Nultý ročník by vás měl připravit na přijímací zkoušky.

Slovo ke dni

  • Voda a veselí

    Tvoří až 80 % lidského těla. V její molekule jsou obsaženy dva atomy vodíku a jeden atom kyslíku. Podle některých studií uspořádáním molekul dokáže reagovat na emoce. Harmonické uspořádání lze dosáhnout tím, když tuto kapalinu udržujeme v prostředí, kde vládne pohoda, pozitivní lidské emoce bez extrémních výkyvů. K opaku stačí vodu vystavit agresi, hněvu a lítosti či smutku. Je to zjištění, které vede k zamyšlení. Voda je základem procesů v lidském těle. A je-li vystavena každodennímu bohatému přísunu negace, jak na to organismus musí reagovat? A co když bychom naopak naše smysly zušlechťovali přísunem optimismu, radosti a naděje? Jak by se naše těla změnila? Dala by se tak třeba zvrátit některá psychosomatická onemocnění… Možná by se dokázaly aktivovat hluboké procesy obnovy a prodloužila by se průměrná délka dožití ve zdraví… Nebylo...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3