INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Leasingový trh má před sebou období růstu. Značný růstový potenciál mají letos leasingové společnosti v Evropě i v České republice. Vyplývá to z ankety European Business Confidence Survey, kterou v závěru loňského roku ve spolupráci s agenturou Invigors provedla mezi svými členy Federace evropských leasingových asociací (Leaseurope). V názorech předních evropských leasingových společností na vývoj v nejbližších měsících převládá optimismus.

Zatímco 54 % respondentů vyjádřilo důvěru v růst evropského leasingového trhu po dobu příštích šesti měsíců, opačný trend, tedy pokles, predikuje 20 % respondentů. Přesně 57 % leasingových firem neočekává zhoršení situace v pohledávkách z leasingu po lhůtě splatnosti a 55 % oslovených společností předpokládá růst čistého zisku v první polovině letošního roku.

„Výsledky průzkumu Leaseurope se v podstatě shodují s očekáváním společností působících na českém leasingovém trhu, který se stupněm rozvoje a vývojovými trendy příliš neliší od tradičních evropských trhů. Jeho vývoj je dán především růstem, stagnací či poklesem investic, respektive poptávky po jejich financování. Právě v oblasti investic letos předpokládáme oživení,“ říká Jiřina Tapšíková, předsedkyně představenstva České leasingové a finanční asociace (ČLFA), která sdružuje všechny přední tuzemské leasingové firmy.

Federace evropských leasingových asociací (Leseurope)

je zájmovým sdružením zastupujícím více než 2000 leasingových společností a více než 600 pronajímatelů aut z 33 evropských zemí. Odhaduje se, že Leaseurope zahrnuje přibližně 92 % celého evropského leasingového trhu. Členem sdružení je i Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA). Více na: www.leaseurope.org 

Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA)

je zájmovým sdružením společností zabývajících se finančním a operativním leasingem, úvěry a splátkovými prodeji pro domácnosti i podnikatele a factoringem. Od svého založení v roce 1991 prosazuje jejich společné zájmy a je zároveň partnerem orgánů státu při řešení problémů odpovídajících sektorů finančního trhu. V současné době má 48 členů. Více na: www.clfa.cz

(tz)

Slovo ke dni

  • Bez předsevzetí? Bez cíle?

    Mnoho z nás na novoroční předsevzetí zanevřela. Nedivím se. Vždycky, když si nějaké dávám, nakonec jsem z něj vystresovaná. Jednoduše proto, že si do hlavy člověk vtiskne slovo musím. O to víc mám chuť na čokoládu, ke které bych začátkem ledna neměla ani přivonět. O to víc mě rozčiluje, že v jógovém studiu je každé úterý pořádná zima a vlastně se mi tam vůbec nechce. A tak jsem nad předsevzetími zlomila hůl. Takhle to prostě nemá smysl. Teď to dělám jinak. Sepisuju si cíle. A každý den, podle zásad Čtyř dohod, velmi inspirativního filozofického díla, dělám to nejlepší, co v daný moment mohu. Ne více, ne méně. Tak, aby mi činila každá moje volba radost. Slovo musím jsem vygumovala ze scénářů, které si v hlavě vytvářím. A nahradila je pocitem hřejivého potěšení, kdy je srdce, mysl i čin v rovnováze. A tak si jógu zacvičím doma, pěkně v...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2025

INZERCE

Partneři

 

Partneři plus:

 
 

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

budova UPV 2 copy

Co jsou dodatková ochranná osvědčení 3. prosinec 2024

Uplynutím platnosti patentu průmyslověprávní ochrana léčiva nebo účinné látky na ochranu rostlin nemusí končit V důsledku období, které uplyne mezi podáním patentové přihlášky na nový léčivý přípravek a jeho registrací, není doba patentové ochrany vždy postačující k pokrytí investic vložených do výzkumu. Obdobná situace je i v rostlinolékařské oblasti.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto  cmsm105caim200 AVLOGOM3