INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

infografika copyAnalýzu vlastnické struktury českých firem zveřejnila poradenská společnost Bisnode. Celkový objem českého kapitálu investovaného do základního jmění tuzemských firem se meziročně zvýšil o 66 miliard na 1 498 miliard korun, což představuje meziroční růst o 4,6 procent. Jeho podíl na celkovém jmění tuzemských firem se blíží 55 procentům. Zatímco objem českého kapitálu se od roku 2015 nepřetržitě zvyšuje a je na historickém maximu, zahraniční subjekty ovládají 37 procent z celkového základního kapitálu českých společností, což je nejnižší hodnota od roku 2011. Kapitál z daňových rájů se na základním jmění českých firem podílí 17 procenty.

Ke konci dubna letošního roku podnikatelé do základního kapitálu českých firem investovali celkem 2,74 bilionu korun. Tuzemské subjekty aktuálně ovládají téměř 55 procent z celkového základního kapitálu v českých společnostech
a jejich podíl na podnikatelské základně nepřetržitě roste od roku 2015. Meziročně (květen 2016–květen 2017) se objem českého kapitálu zvýšil o 66 miliard, tedy o 4,6 procenta. „To je způsobeno neutuchajícím zájmem českých podnikatelů o zakládání nových firem,“ říká analytička Bisnode Petra Štěpánová. Objem zahraničního kapitálu investovaného do základního jmění českých firem se mezi lety 2011 až 2015 zvýšil o 154 miliard korun, tj. o 17 procent. V roce 2015 dosáhl svého historického maxima a od té doby jeho objem i podíl klesá. Za poslední rok klesl o 7,2 miliardy na 1,01 bilionu korun a jeho podíl v základním jmění českých firem se snížil o 37,35 procenta v roce 2016 na 37,08 procenta v roce 2017. „Výrazný pokles zahraničního kapitálu upsaného v základním jmění českých firem mezi lety 2015 a 2016 byl způsobený hlavně masivním odlivem kapitálu z daňových rájů,“ dodala Petra Štěpánová z Bisnode.

(Poznámka: u 8 % českých firem nelze dohledat vlastnickou strukturu)

(tz)

Slovo ke dni

  • Bez předsevzetí? Bez cíle?

    Mnoho z nás na novoroční předsevzetí zanevřela. Nedivím se. Vždycky, když si nějaké dávám, nakonec jsem z něj vystresovaná. Jednoduše proto, že si do hlavy člověk vtiskne slovo musím. O to víc mám chuť na čokoládu, ke které bych začátkem ledna neměla ani přivonět. O to víc mě rozčiluje, že v jógovém studiu je každé úterý pořádná zima a vlastně se mi tam vůbec nechce. A tak jsem nad předsevzetími zlomila hůl. Takhle to prostě nemá smysl. Teď to dělám jinak. Sepisuju si cíle. A každý den, podle zásad Čtyř dohod, velmi inspirativního filozofického díla, dělám to nejlepší, co v daný moment mohu. Ne více, ne méně. Tak, aby mi činila každá moje volba radost. Slovo musím jsem vygumovala ze scénářů, které si v hlavě vytvářím. A nahradila je pocitem hřejivého potěšení, kdy je srdce, mysl i čin v rovnováze. A tak si jógu zacvičím doma, pěkně v...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Prosinec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partneři plus:

 
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3