INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Filip Duchoň generální ředitel Fincentrum Swiss Life SelectEpidemie koronaviru a opatření, která jsou v souvislosti s ní přijata, dopadají i na trh finančního poradenství. Potřeby klientů na zajištění budoucnosti se mění a mění se i jejich finanční situace. Společnost Fincentrum & Swiss Life Select identifikovala několik aktuálních trendů, na které musí finanční poradci reagovat. 

V současné situaci, která je pro řadu z nás stresová a z pohledu financí i svízelná, potřebují konzultaci, radu a pomoc svého finančního poradce více než dříve. „Jsme přesvědčeni, že klienti potřebují nyní pomoc svého finančního poradce možná více než kdy dříve. Považujeme za důležité projít v nové situaci jejich investiční portfolio, pojistné produkty a rizika, na která jsou pojištěni a revidovat výši krytí. Podívat se, zda něco zásadního nechybí, co pro klienty v současné době může být důležitější, než v době sjednání pojištění – například nastavení pojištění dávek při hospitalizaci nebo pracovní neschopnosti. Proto doporučujeme poradcům určitě s klienty komunikovat – pokud možno telefonicky, přes video hovor atd.,“ řekl Filip Duchoň, generální ředitel, Fincentrum & Swiss Life Select.

Epidemie bude mít – stejně jako na celou ekonomiku – dopad i na trh finančního poradenství. Fincentrum & Swiss Life Select identifikovala několik trendů, na které musí trh finančního poradenství reagovat:

V oblasti životního pojištění, tedy v dnes téměř výhradně rizikového životního pojištění, může dojít k nárůstu poptávky klientů. „Ti si totiž nyní možná více než kdy jindy uvědomí, že zdraví - a samozřejmě i současné příjmy - jsou hodnotami, které stojí za to mít pojištěny,“ dodává řekl Filip Duchoň, generální ředitel, Fincentrum & Swiss Life Select.

U produktů na bydlení lze čekat spíše stagnaci či útlum. Podle Filipa Duchoně: „Banky budou opatrnější, rizikové přirážky k úvěrům budou spíše vyšší a klienti budou více přemýšlet nad dlouhodobým finančním závazkem, který na sebe s úvěrem na bydlení berou. Někteří zájemci o investiční nemovitosti budou také váhat, potom, co byli svědky přenášení dopadů nouzového stavu ze státu na majitele nemovitostí.“

V případě investic očekává Fincentrum & Swiss Life Select pozitivní trend, protože spousta klientů si uvědomuje staré dobré investiční pravidlo, že nakupovat se má v době, když jsou trhy dole. „Klientům, kteří se tím neřídí, váhají, mají obavy by to měl kvalitní finanční poradce vysvětlit – samozřejmě za předpokladu, že má klient dostatečně dlouhý investiční horizont a vhodný investiční profil,“ upřesňuje Filip Duchoň.

Změní se jistě i trh finančního poradenství jako takový. Protiepidemická opatření, která byla v posledních týdnech přijata, bezesporu tvrdě ekonomicky dopadnou na velkou část klientů i společností. „Očekáváme, že tlak na zavádění nových technologií bude pro mnohé menší hráče neúnosný a že řada z nich v našem oboru skončí. Poradci, kteří s nimi spolupracují, budou hledat nové místo. Jsem přesvědčen, že jim díky technologickým řešením, podpoře, finanční motivaci, kterou poskytujeme, či celkové kultuře máme co nabídnout,“. řekl Filip Duchoň, generální ředitel, Fincentrum & Swiss Life Select.
Dalším faktorem bude očekávaný výrazný nárůst nezaměstnanosti. Mnoho lidí vezme svůj života do vlastních rukou a najde svou budoucnost v práci finančního poradce.

(tz)

Slovo ke dni

  • Voda a veselí

    Tvoří až 80 % lidského těla. V její molekule jsou obsaženy dva atomy vodíku a jeden atom kyslíku. Podle některých studií uspořádáním molekul dokáže reagovat na emoce. Harmonické uspořádání lze dosáhnout tím, když tuto kapalinu udržujeme v prostředí, kde vládne pohoda, pozitivní lidské emoce bez extrémních výkyvů. K opaku stačí vodu vystavit agresi, hněvu a lítosti či smutku. Je to zjištění, které vede k zamyšlení. Voda je základem procesů v lidském těle. A je-li vystavena každodennímu bohatému přísunu negace, jak na to organismus musí reagovat? A co když bychom naopak naše smysly zušlechťovali přísunem optimismu, radosti a naděje? Jak by se naše těla změnila? Dala by se tak třeba zvrátit některá psychosomatická onemocnění… Možná by se dokázaly aktivovat hluboké procesy obnovy a prodloužila by se průměrná délka dožití ve zdraví… Nebylo...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3