INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Názory Čechů na finanční soběstačnost ve stáří se liší. Ti, kteří se chystají vstoupit do 2. pilíře, oceňují zejména možnost mít své prostředky na penzi pod kontrolou. Vyplývá to z průzkumu Factum Invenio pro Penzijní fond České pojišťovny (PFČP).

Postoj populace ČR ve věku 25 – 60 let je v otázce zajištění příjmů v penzi velmi rozdílný. Polovina respondentů nedávného průzkumu se domnívá, že si ve stáří vystačí se státním důchodem. Ta druhá je naopak přesvědčena, že bez vlastních úspor se důchod zvládnout nedá. „Míra obav o svou finanční soběstačnost roste s dobou, která lidem do důchodu zbývá," konstatoval Libor Pergl, ředitel pro obchod a marketing PFČP. Zatímco starší lidé se ve větší míře budou spoléhat na státní důchod, až 3/5 mladých lidí se domnívají, že si ke spokojené penzi musí pomoci samy.

Ti, kteří mají zájem vyvést 3 % z průběžného systému a přidat si 2 % ze svých příjmů, oceňují na 2. pilíři důchodového systému především to, že získají prostředky skutečně na svou vlastní penzi. „Potenciální zájemci o důchodové spoření chtějí mít své finance pod kontrolou a chtějí mít možnost ovlivnit jejich výši. To jim průběžný systém nezajistí. Stejně jako to, aby naspořené prostředky bylo možné dědit," řekl Libor Pergl. Vítanou výhodou je i možnost zvolit si způsob vyplácení důchodu z 2. pilíře.

Průzkum realizovala pro největší tuzemský penzijní fond agentura Factum Invenio na vzorku 600 lidí ve věku 25 – 60 let.

(tz)

Slovo ke dni

  • Voda a veselí

    Tvoří až 80 % lidského těla. V její molekule jsou obsaženy dva atomy vodíku a jeden atom kyslíku. Podle některých studií uspořádáním molekul dokáže reagovat na emoce. Harmonické uspořádání lze dosáhnout tím, když tuto kapalinu udržujeme v prostředí, kde vládne pohoda, pozitivní lidské emoce bez extrémních výkyvů. K opaku stačí vodu vystavit agresi, hněvu a lítosti či smutku. Je to zjištění, které vede k zamyšlení. Voda je základem procesů v lidském těle. A je-li vystavena každodennímu bohatému přísunu negace, jak na to organismus musí reagovat? A co když bychom naopak naše smysly zušlechťovali přísunem optimismu, radosti a naděje? Jak by se naše těla změnila? Dala by se tak třeba zvrátit některá psychosomatická onemocnění… Možná by se dokázaly aktivovat hluboké procesy obnovy a prodloužila by se průměrná délka dožití ve zdraví… Nebylo...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3