INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

ČM poslední vydaná 1 kg zlatá medaile František PalackýČeská mincovna v Jablonci nad Nisou připravuje na konec března ražbu zlaté kilogramové medaile, pod jejíž grafický návrh se podepsal nedávno zesnulý grafik, malíř a ilustrátor Oldřich Kulhánek. Medaile vyjde v nákladu pouhých 100 ks. Mincovna již registruje první zájemce, kteří jsou za tento skvost ochotni zaplatit takřka jeden a půl milionu korun.

Oldřich Kulhánek začal s jabloneckou mincovnou spolupracovat v roce 2010 právě na přípravě návrhů pro řadu kilogramových medailí s portréty osobností z českých bankovek. Na tvorbě se spolu s ním podílel akademický sochař Vladimír Oppl. Za čtyři roky z jejich dílny vzešly medaile s portréty Tomáše Garrigue Masaryka, Emmy Destinnové a Františka Palackého. Nyní vychází definitivně poslední medaile s portrétem Boženy Němcové. „Oldu jsem znal již z doby, kdy začal pracovat na předlohách pro české bankovky. Spíše než pracovní vztah nás pojil vztah přátelský, spolupracovalo se mi s ním výborně. Podle jeho slov jsme byli na jedné vlně a na naší práci to je myslím dobře znát,“ vzpomíná Vladimír Oppl. Ke každé medaili bude přiložen autorský grafický list, který zpracuje grafička Marina Richterová. „Grafické listy pro nás vždy připravoval Oldřich Kulhánek. Letos to však již bohužel nestihl, proto jsme oslovili paní Richterovou, která má vynikající reference a jejímž recenzentem diplomové práce byl právě pan Kulhánek,“ uvádí Tomasz Surdy, obchodní ředitel České mincovny.

Odchod Oldřicha Kulhánka byl náhlý a znamená pro české výtvarné umění velkou ztrátu. „Jako poctu jeho dílu jsme se rozhodli vydat dvě sady medailí, které mají jeho práci na poli medailérském představit i široké veřejnosti,“ dodává Surdy.

Jedná se o sady čtyř zlatých a čtyř stříbrných medailí, které mincovna vydává s názvem Pocta Oldřichu Kulhánkovi. Sada zlatých vyjde v nákladu 500 ks a bude stát 22 000 Kč. Sadu stříbrných medailí vyrazí mincovna v množství 800 ks a bude stát 3 800 Kč. Medaile budou pojaty jako miniatury velkých „kilovek“, jedna zlatá medaile bude vážit 1/10 trojské unce, stříbrná pak 16 gramů.

Více informací naleznete na internetových stránkách www.ceskamincovna.cz.

Česká mincovna sídlící v Jablonci nad Nisou svým vznikem navázala na dlouholetou tradici ražby mincí na území Čech, Moravy a Slezska. České mince vyrábí od roku 1993, od závěru roku 1994 vyrazila všechny dosavadní stříbrné a zlaté mince a od roku 1996 i všechny oběžné mince České republiky vydávané Českou národní bankou. Rozvíjí vlastní výrobu mincí a medailí, zabývá se také distribucí zlatých investičních slitků. V říjnu 2012 zprovoznila svůj vlastní investiční portál ČM AURUM.

(tz)

Slovo ke dni

  • Úžasná tiskovka Grady

    Byl to mimořádný zážitek. Nakladatelský dům Grada uspořádal 11. září v Praze tiskovou konferenci, na níž představil, jaké zajímavé tituly do konce tohoto roku vydá. Na tom by nebylo nic neobvyklého. Vystupující aktéři včetně několika autorů byli rychlí, dynamičtí a časově úsporní. Přesto dokázali sdělit vše, co bylo v plánu. Za hodinu čistého času jsme se dověděli spousty informací nabitých emocemi, vtipem i zaujetím pro věc. Bylo to velmi poutavé divadlo, nikdo neusínal a všichni jsme hořeli zvědavostí. Co mne ještě zaujalo, bylo oblečení přítomných odbornic. Osobnosti, o nichž by si leckdo myslel, že jsou to introverti a knihomolové neznající nic víc než písmenka na papíru, byly oděny s šarmem, vkusem a nápaditostí. Takže to celé dění byla tak trochu i módní přehlídka. Což vůbec neškodilo. Ženskému osazenstvu Grady to totiž náramně...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3