Rychlou, adresnou, a neanonymní – takovou pomoc mohou lidé poskytnout vybraným neziskovým organizacím prostřednictvím nového portálu ČSOB Modrý život, který byl spuštěn koncem července 2013.
Stačí si jen vybrat jeden z projektů, konkrétní účel podpory a poslat zvolenou částku. Projekty, které se ucházejí o přízeň dobrodinců, procházejí pečlivým výběrem a ověřením Fórem dárců. Díky propojení s facebookovou aplikací dárce informuje o svém dobrém skutku i své přátele, které tím může inspirovat k podobnému činu.
Webové stránky Modrého života využívají pro podporu individuálního dárcovství digitální média, sociální sítě a internet obecně. „Portál Modrý život je odlišný od podobných projektů na podporu dárcovství tím, že učí lidi, že na dobré skutky mají být hrdí a že konat dobro někdo umí ocenit,“ říká Alena Králíková, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB a dodává: „Díky propojení s facebookovou aplikací mají dárci navíc jedinečnou možnost sdílet své zkušenosti s pomáháním dobré věci a tím mohou nenásilnou formou přesvědčit o správnosti tohoto kroku i své přátele.“
Modrý život je zároveň cestou, jak si mohou lidé vybrat z pohodlí domova jednu z neziskových organizací, které budou pravidelně zasílat peníze. Portál Modrý život shromažďuje informace o existujících charitativních projektech a zároveň je díky spolupráci s odborným garantem (Fórum dárců), „certifikuje“. Všechny organizace, které zde představují své projekty, musejí prokázat svou transparentnost a spolehlivost a musejí mít otevřenou veřejnou sbírku. „Modrý život umožňuje filtrovat dobročinné a obecně prospěšné projekty podle lokality a zaměření na děti a vzdělání, životní prostředí, zvířata, humanitární pomoc, zdraví, kulturu a seniory,“ vysvětluje princip fungování Alena Králíková.
Modrý život se otevírá nejen budoucím dárcům, ale i dalším charitativním projektům. Registrovat se zde mohou další neziskové organizace s různým zaměřením i regionálním působením. Tím, že se stanou součástí Modrého života, mají k dispozici další nástroj, jak oslovit dárce a získávat finanční prostředky pro své projekty.
Při prohlídce stránek www.modryzivot.cz se může návštěvník dozvědět víc nejen o projektech, ale i organizacích, které za nimi stojí, ale i další detaily, Například kolik lidí, kdy a kde bylo aktivních a jakou sumu již daný projekt získal. „U každého projektu je vždy vyčíslen aktuální stav částky, která ještě chybí k zaplacení daného projektu. Věřím, že právě to bude motivovat ostatní k vlastní aktivitě,“ dodává Alena Králíková.
Více informací na www.modryzivot.cz
(tz)