GASCONTROL GROUP patří k významným subjektům v energetickém sektoru. Je odborníkem na výstavbu plynovodů i doprovodných zařízení a výstavbu plnicích stanic CNG a LNG nebo bioplynových stanic. Lídr skupiny, společnost GASCONTROL, se specializuje na dodávky technických řešení, včetně atypických zařízení na míru zákazníkovi. V poslední době se zaměřuje také na realizaci úsporných řešení pro vytápění různých objektů.
Rádi a s úctou píšeme o firmách s českým kapitálem, které za sebou mají příkladné výsledky, nebojí se výzev ani nových odvážných projektů. Stálicí na našich stránkách se stala energetická skupina GASCONTROL. Jak si loni vedla část konsorcia, která nese název GASCONTROL POWER, a co nového připravuje, o tom jsou následující řádky. Odpovídal Roman Buryjan, generální ředitel skupiny GASCONTROL POWER (na snímku).
Havířovská společnost GASCONTROL, k níž časem přibyly další firmy uskupené do konsorcia GASCONTROL GROUP, vznikla krátce po sametové revoluci. Po celou dobu se zaměřuje především na plynárenství a moderní technologie v energetice. Její zakladatel a majitel Mieczyslaw Molenda patří mezi osobnosti regionu, kterým záleží na tom, aby se Moravskoslezský kraj a jeho průmyslový potenciál dále rozvíjely.
GASCONTROL je tradičním českým výrobcem a dodavatelem technologií a výrobků zejména pro plynárenství a energetiku. Specializuje se na dodávky technických řešení, včetně atypických zařízení na míru zákazníkovi. Je odborníkem na výstavbu plynovodů i doprovodných zařízení a výstavbu bioplynových nebo CNG plnicích stanic.
Čilý stavební ruch panuje v takzvaném Hořanském koridoru na Mostecku – tepně regionu, kde vede síť produktovodů, horkovodu, užitkové vody, vedení vysokého napětí, datových a optických kabelů, silnice a důlní dráhy.
Nenechat se odradit, jít stále dál. Pracovat na nových řešeních pro energetiku, uplatnit se ve strojírenství, to je směr, který charakterizuje aktivity několika firem ve skupině GASCONTROL GROUP. Uplynulý rok pro ně byl úspěšný. Určitě i proto, že majitel a vizionář Mieczyslaw Molenda vidí podnikání v mnoha souvislostech.
Znáte to. Jste soustředění na svoji práci, letíte za splněnými KPI. A pak zapomenete na to zásadní. Dotankovat energii. Ne autu, ale sobě. A vzpomenete si na to dávno po poledni. To je pak štěstí, když vyrážíte na vánoční setkání s výjimečným člověkem. Tomáš Hudera rozhodně nasytí vaši duši. A jak tak uklidňujete myšlenky, v té lahodné vůni vznášející se prodejnou a jídelnou se najednou rozpomenete, že jste od sedmé ráno nejedli, že vám žaludek dělá nespokojené kotrmelce a úpí hlady. Jak se říká, líná huba, holé neštěstí. Nedalo mi to. Ptám se, jestli náhodou nezbyl nějaký řízeček. Tomáš se na mě podívá, zdvihne obočí a povídá: A to jsi mi to nemohla říct před půl hodinou, když jsme si volali, zrovna řízky většinou nezbývají. No, já si na ten hlad prostě nevzpomněla, krčím rameny. Pokývá Tomáš souhlasně hlavou a dodá, že se mu to občas...
Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.
Pokračování ...