INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Tak, jako se v římských arénách utkávali nejlepší bojovníci, tak Vysoká škola ekonomie a managementu poskytla útočiště pro ekonomické odborníky, aby své názory konfrontovali v DUELU. První diskusní DUEL se uskutečnil čtrnáctého června v prostorách VŠEM na Praze 5. Tématem byla stále diskutovaná a aktuální problematika zavedení eura v České republice. V DUELU vystoupily dvě významné osobnosti zosobněné Luďkem Niedermayerem, bývalým viceguvernérem ČNB nyní ředitelem Deloitte ČR, a Petrem Machem, českým ekonomem, politikem a zároveň blízkým spolupracovníkem prezidenta Václava Klause. VŠEM se rozhodla organizovat tyto diskuse se čtvrtletní pravidelností, vždy na téma, které je aktuální a je spjato s obory vyučovanými na VŠEM. Snahou této aktivity je vedle zatraktivnění studia také rozšířit obzor a poukázat na nutnost vyhledávání zdrojů v případě hledání správné cesty.

„Rozhodli jsme se vytvořit platformu pro výměnu názorů, protože se domníváme, že jakákoliv diskuse věnující se ekonomickým tématům na půdu vysokoškolského vzdělávání patří. Navíc různé pohledy na aktuální problematiku naše studenty zajímají a vyhledávají je," uvedl rektor Vysoké školy ekonomie a managementu prof. Ing. Milan Žák, CSc. „První téma bylo stanoveno s ohledem na otevřenou tématiku, na kterou existují rozdílné názory jak mezi odborníky, tak mezi laickou veřejností a pro značnou část lidí může být obestřena strachem z neznámého," dodal Milan Žák.

Petr Mach působí na katedře ekonomie VŠEM jako zástupce vedoucího katedry a zároveň zde přednáší kurz Ekonomie peněz a bankovnictví. Titul Ph.D. v oboru financí získal na Vysoké školy ekonomické v Praze. V letech 2003-2008 působil jako poradce prezidenta Václava Klause pro ekonomiku a pracoval jako ředitel Centra pro ekonomiku a politiku. Od roku 1998 vydává měsíčník Laissez Faire zaměřený na osvětu v oblasti liberální ekonomie. Petr Mach je aktivní v politické Straně svobodných občanů, kde zastává pozici předsedy.

Luděk Niedermayer se stal v říjnu 2008 ředitelem Deloitte ČR. Tomuto místu předcházela kariéra na postu viceguvernéra ČNB, kde působil osm let. Celkově byl Luděk Niedermayer v ČNB činný celých osmnáct let, kam nastoupil krátce po absolvování Univerzity Jana

Evangelisty Purkyně v Brně. Luděk Niedermayer spolupracoval jako poradce zahraničních centrálních bank, byl zapojen do pracovních skupin Bazilejské BIS, pracujících na konceptu zvýšení transparence na trzích a reprezentoval ČR v orgánech Evropské unie či podílel se na spolupráci ČNB s Mezinárodním měnovým fondem. Jako předseda vědeckého grémia spolupracuje s Českou bankovní asociací, je členem poradního výboru Central banking publications v Londýně.

Slovo ke dni

  • Záchrana řízkem Hudera a syn

    Znáte to. Jste soustředění na svoji práci, letíte za splněnými KPI. A pak zapomenete na to zásadní. Dotankovat energii. Ne autu, ale sobě. A vzpomenete si na to dávno po poledni. To je pak štěstí, když vyrážíte na vánoční setkání s výjimečným člověkem. Tomáš Hudera rozhodně nasytí vaši duši. A jak tak uklidňujete myšlenky, v té lahodné vůni vznášející se prodejnou a jídelnou se najednou rozpomenete, že jste od sedmé ráno nejedli, že vám žaludek dělá nespokojené kotrmelce a úpí hlady. Jak se říká, líná huba, holé neštěstí. Nedalo mi to. Ptám se, jestli náhodou nezbyl nějaký řízeček. Tomáš se na mě podívá, zdvihne obočí a povídá: A to jsi mi to nemohla říct před půl hodinou, když jsme si volali, zrovna řízky většinou nezbývají. No, já si na ten hlad prostě nevzpomněla, krčím rameny. Pokývá Tomáš souhlasně hlavou a dodá, že se mu to občas...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Prosinec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3