Vyjádření Pentagonu, že Čína dál rozšiřuje své území na sporných Spratlyho ostrovech dává za pravdu Vietnamcům, kteří 22.března v Praze na Václavském náměstí demonstrovali proti této čínské vojenské okupaci Spratlyho a Paracelského souostroví. Česko-vietnamská společnost jejich protest podpořila, protože Čína nerespektuje mezinárodní právo i úmluvy, ani rozhodnutí Mezinárodního soudu v Haagu a neoprávněně staví infrastrukturu pro své vojenské základny na ostrovech, které patří Vietnamu.
Předseda ČVS M. Winter na demostraci na Václavském náměstí
Nevíme, zda při jednání našeho prezidenta Miloše Zemana s prezidentem VSR Truong Tan Sangem, který přiletěl 10. května do ČR na oficiální státní návštěvu, vyjádří ČR aspoň diplomatickou zdvořilostní lítost nad touto protizákonnou čínskou agresí vietnamského území, ale na demonstraci Vietnamců žijících v ČR jsme poznali, že se jich tato čínská okupace velmi citově dotýká.
Nyní po oficiálním vyjádření Pentagonu není nutné nadále u nás tento mezinárodní konflikt zatajovat jen proto, abychom se zalíbili Číně. Je potřeba si připomenout, že Jan Hus řekl "Miluj pravdu, prav pravdu" a na standartě prezidenta ČR je uvedeno "Pravda vítězí". Zvítězí pravda i v tomto případě a nebo budeme podlézat Číně a tuto pravdu před veřejností zatajovat?
Marcel Winter, předseda Česko-vietnamské společnosti
Mnoho z nás na novoroční předsevzetí zanevřela. Nedivím se. Vždycky, když si nějaké dávám, nakonec jsem z něj vystresovaná. Jednoduše proto, že si do hlavy člověk vtiskne slovo musím. O to víc mám chuť na čokoládu, ke které bych začátkem ledna neměla ani přivonět. O to víc mě rozčiluje, že v jógovém studiu je každé úterý pořádná zima a vlastně se mi tam vůbec nechce. A tak jsem nad předsevzetími zlomila hůl. Takhle to prostě nemá smysl.
Teď to dělám jinak. Sepisuju si cíle. A každý den, podle zásad Čtyř dohod, velmi inspirativního filozofického díla, dělám to nejlepší, co v daný moment mohu. Ne více, ne méně. Tak, aby mi činila každá moje volba radost. Slovo musím jsem vygumovala ze scénářů, které si v hlavě vytvářím. A nahradila je pocitem hřejivého potěšení, kdy je srdce, mysl i čin v rovnováze. A tak si jógu zacvičím doma, pěkně v...
Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.