Ve dnech 20. a 21.srpna se konal na tenisových kurtech Wilson Tenis Centra v Modleticích u Prahy již 17. ročník tenisového turnaje Vietnamců "Zlatá raketa Praha 2016" za účasti celkem 200 hráčů a hráček z 20 tenisových klubů České republiky, Německa, Rakouska, Maďarska, Slovenska, Polska a z Ruska.
Tradičně naše Česko-vietnamská společnost věnovala vítěznému tenisovému klubu, který získal nevíce vítězství ve všech kategoriích, velký "Pohár přátelství ČVS". Letos jsem měl čest jej předat Tenisovému klubu CQP Vietnamců z Prahy. Velmi cenné bylo, že po oba dva dny jsem se spolu s členem předsednictva ČVS Jiřím Hruškou setkal s mnoha vietnamskými přáteli, se kterými se známe z minulých ročníků tohoto velmi prestižního tenisového turnaje. Děkuji organizátorům Svazu Vietnamců v ČR a Tenisovému klubu CQP Vietnamců z Prahy za pozvání, ale zejména za perfektně připravenou významnou sportovní akci i moc pěkný sobotní společenský večer účastníků turnaje v sále restaurace Dong Do v OC Sapa v Praze 4, kterého se osobně zúčastnila i viceprezidentka VSR paní Dang Thi Ngoc Thinh. Největší tenisový turnaj Vietnamců v Evropě se vydařil.
Marcel Winter, předseda Česko-vietnamské společnosti
Byl to mimořádný zážitek. Nakladatelský dům Grada uspořádal 11. září v Praze tiskovou konferenci, na níž představil, jaké zajímavé tituly do konce tohoto roku vydá. Na tom by nebylo nic neobvyklého. Vystupující aktéři včetně několika autorů byli rychlí, dynamičtí a časově úsporní. Přesto dokázali sdělit vše, co bylo v plánu. Za hodinu čistého času jsme se dověděli spousty informací nabitých emocemi, vtipem i zaujetím pro věc. Bylo to velmi poutavé divadlo, nikdo neusínal a všichni jsme hořeli zvědavostí. Co mne ještě zaujalo, bylo oblečení přítomných odbornic. Osobnosti, o nichž by si leckdo myslel, že jsou to introverti a knihomolové neznající nic víc než písmenka na papíru, byly oděny s šarmem, vkusem a nápaditostí. Takže to celé dění byla tak trochu i módní přehlídka. Což vůbec neškodilo. Ženskému osazenstvu Grady to totiž náramně...
Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.