INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Brněnský startup ORM Designer oznámil vstup Michaela Rostocka-Poplara. Známý investor firmu podpoří financemi i mentoringem. Mladí programátoři tyto zdroje využijí pro další expanzi v EU, USA i Asii, zaměří se na lokalizaci a přesnější cílení produktu pro jednotlivé země. ORM Designer nabízí specializovaný software pro PHP programátory, ve svém segmentu je společnost jedničkou na světovém trhu. S investorem se firma potkala při výběru do Jihomoravského inovačního centra (JIC).

„Důvodů pro mou investici je několik. ORM má solidní čísla a růstovou trajektorii. Pokud společně zapracujeme na značce, distribučních kanálech a marketingu obecně, za deset let může byt firma podle mého odhadu na sto milionech eur obratu.Líbí se mi, že jde o globální produkt, který není závislý na místní ekonomice,“ komentuje své rozhodnutí Michael Rostock-Poplar. Přesnou výši investice firma ani investor nezveřejnili.

„Od kontaktů a zkušeností pana Rostocka s prodejem na globálním trhu si slibuji rychlejší rozšiřování našeho produktu nejprve v EU, poté i v USA a Asii. Investice nám umožní další expanzi, propagaci na odborných konferencích, lepší cílení na jednotlivé země a další marketingové aktivity,“ shrnuje Luděk Vodička, spolumajitel firmy Inventic, která za softwarem ORM Designer stojí. S Rostockem se Vodička poprvé setkal, když prezentoval ORM Designer na Výběrovém dni JIC Innovation parku. Investor usedl v panelu, který přihlášené firmy posuzoval.

Aplikaci ORM Designer vyvinula firma v roce 2009 pouze pro vnitřní potřeby, aby zrychlila práci při tvorbě webových aplikací. „Po nasazení aplikace razantně vzrostla efektivita programátorů, proto jsme se rozhodli uvést ORM Designer na trh jako samostatný produkt“ popisuje Vodička. Pozitivní odezva od zákazníků po celém světě vedla k tomu, že firma ukončila ostatní aktivity a od počátku roku se věnuje pouze vývoji a prodeji ORM Designer.

ORM designer pomáhá PHP programátorům pracovat rychleji a bez chyb, šetří až 70 % času. Doposud si programátoři psali ručně textové definice svého kódu. ORM Designer jim umožní si jednoduše navrhnout vizuální model programu a takto vytvořený model si automaticky exportovat. Díky tomu, že definice kódu nejsou psány ručně, nevznikají chyby a překlepy v kódu. Vizuální model vytvořený aplikací ORM Designer pak slouží jako dokumentace projektu. Aplikace vytvoří model i z již rozběhnutých projektů, stačí do ní nahrát kód.

ORM Designer již využívá více než 600 zákazníků po celém světě, nejsilnějšími trhy jsou pro firmu Spojené státy, Německo a Francie. O licence programu je však zájem i v exotičtějších zemích, jako je například JAR, Mexiko či Venezuela. V segmentu PHP je firma se svým řešením jedničkou na trhu.

ORM Designer

V současné době ORM Designer podporuje PHP ORM frameworky Doctrine, Doctrine2, CakePHP a Propel. Brněnští programátoři pracují na implementaci JAVA ORM frameworků a do budoucna chtějí rozšířit nabídku ještě o Ruby on Rails. Aktuální verze aplikace funguje na všech platformách a podporuje všechny moderní operační systémy (Windows, MacOS, Linux). Za aplikací ORM Designer stojí brněnská firma Inventic, spolupracující v současnosti s Innovation parkem Jihomoravského inovačního centra.

www.orm-designer.com

(tz)

Slovo ke dni

  • Bez předsevzetí? Bez cíle?

    Mnoho z nás na novoroční předsevzetí zanevřela. Nedivím se. Vždycky, když si nějaké dávám, nakonec jsem z něj vystresovaná. Jednoduše proto, že si do hlavy člověk vtiskne slovo musím. O to víc mám chuť na čokoládu, ke které bych začátkem ledna neměla ani přivonět. O to víc mě rozčiluje, že v jógovém studiu je každé úterý pořádná zima a vlastně se mi tam vůbec nechce. A tak jsem nad předsevzetími zlomila hůl. Takhle to prostě nemá smysl. Teď to dělám jinak. Sepisuju si cíle. A každý den, podle zásad Čtyř dohod, velmi inspirativního filozofického díla, dělám to nejlepší, co v daný moment mohu. Ne více, ne méně. Tak, aby mi činila každá moje volba radost. Slovo musím jsem vygumovala ze scénářů, které si v hlavě vytvářím. A nahradila je pocitem hřejivého potěšení, kdy je srdce, mysl i čin v rovnováze. A tak si jógu zacvičím doma, pěkně v...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2025

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partneři plus:

   
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto  cmsm105caim200 AVLOGOM3