INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

S širším záběrem a pod ženským vedením. Takový bude JIC STARCUBE 2016. Kromě osvědčených témat IoT a ICT bezpečnosti se nově bude věnovat například i rozšířené realitě. Nadějné podnikatele letos povede zkušená konzultantka startupů a dlouholetá součást startup týmu JIC Hana Šudáková. Do konce roku by brněnským intenzivním tříměsíčním programem mohlo projít opět až deset projektů z celého světa.

Letošní ročník bude zaměřený na čtyři technologické a pět aplikačních oblastí. Ty technologické se budou točit kolem ICT bezpečnosti, senzorů, analýza big data nebo rozšířené reality. Další z nich odhalí JIC se spuštěním přihlašování do osmého ročníku JIC STARCUBE, které začne v červnu.

„Od témat loňského běhu akcelerátoru, kterými bylo IoT a kyberbezpečnost, jsme se neodchýlili, jen je rozpracovali do konkrétnějších podtémat,“ vysvětluje posun konceptu akcelerátoru nová manažerka JIC STARCUBE Hana Šudáková. Není to náhodná volba: „Ve všech případech se jedná o oblasti, ke kterým můžeme díky strategickým partnerům nabídnout unikátní know how a zkušenosti. Chceme do dalšího běhu získat co nejkvalitnější projekty, které zapadnou do jihomoravského technologicky inovativního ekosystému a vstřebají z něho to nejlepší.“

Právě angažmá Hany Šudákové v nové roli je další novinkou JIC STARCUBE 2016. „V týmu, který připravuje JIC STARCUBE, je už od roku 2012. Spolupořádala čtyři běhy. Jako člence startup týmu a v posledním roce i manažerce programu pro začínající podnikatele JIC ENTER jí pod rukama prošly desítky začínajících podnikatelů. Má tedy potřebné zkušenosti, vhled i drive pro velký projekt, který každoročně láká víc a víc zahraničních týmů,“ vysvětluje svůj výběr nové hlavní postavy nejdéle fungujícího českého akcelerátoru manažer startup programu JIC Vojtěch Krmíček.

Podat přihlášku umožní JIC zájemcům od června do začátku srpna, samotný program pro maximálně deset nejzajímavějších týmů začne stejně jako v minulém roce v září a vyvrcholí prosincovou JIC STARCUBE Show, na které se projekty představí.

Zatím poslední běh JIC STARCUBE se odehrál v závěrečném trimetsru 2015, do Brna přilákal 88 týmů z 32 zemí, z nichž se nakonec mezi finalisty dostalo 5 českých a 5 zahraničních projektů. Vítězem odborné poroty i publika se na závěrečné show stala aplikace pro pohodlný přenos souborů Feem, za kterou stál kamerunský startupista Fritz Ekwoge Ekwoge. Aplikace má v současné době stovky tisíc uživatelů po celém světě a její autor vyřizuje potřebné dokumenty, aby právě v Brně vytvořil evropskou základnu pro své podnikání.

JIC STARCUBE akcelerátor www.starcube.cz

JIC STARCUBE je nejstarší český akcelerátor. Od roku 2010 do něj vstoupilo už 72 startupů, které vytvořily přes 100 nových pracovních míst a získaly investici v souhrnné hodnotě více než 122 milionů korun. Týmy procházejí tříměsíčním programem nabitým poznatky, workshopy a setkáváním s mentory. Získávají výhody a finanční podporu na testování a prototypování, právní nebo daňové služby, marketing i uhrazení cestovného a ubytování. Podmínkou účasti v akcelerátoru je od sedmého běhu aklererátoru postoupení 2% podílu dceřiné společnosti Jihomoravského inovačního centra JIC VENTURES. K úspěšným firmám, které akcelerátorem prošly, dnes patří například GINA, Skypicker, Reservio nebo OrganizeTube.

JIC (Jihomoravské inovační centrum) www.jic.cz

JIC podporuje lidi ve vytváření a rozvoji firem, které mění svět. Jeho služby využívají začínající podnikatelé ve fázi prvotního nápadu, rychle rostoucí startupy i zavedené technologické firmy. Za 12 let své existence akceleroval více než 200 inovativních společností, podpořil spolupráci vědců a firem v celkové hodnotě 49 milionů korun a byl u vzniku 38 startupových firem, které získaly celkovou investici přes 122 milionů korun. Přispívá tak ke zvyšování počtu kvalifikovaných pracovních míst v regionu a posiluje konkurenceschopnost Jihomoravského kraje.

(tz)

 

Slovo ke dni

  • Bez předsevzetí? Bez cíle?

    Mnoho z nás na novoroční předsevzetí zanevřela. Nedivím se. Vždycky, když si nějaké dávám, nakonec jsem z něj vystresovaná. Jednoduše proto, že si do hlavy člověk vtiskne slovo musím. O to víc mám chuť na čokoládu, ke které bych začátkem ledna neměla ani přivonět. O to víc mě rozčiluje, že v jógovém studiu je každé úterý pořádná zima a vlastně se mi tam vůbec nechce. A tak jsem nad předsevzetími zlomila hůl. Takhle to prostě nemá smysl. Teď to dělám jinak. Sepisuju si cíle. A každý den, podle zásad Čtyř dohod, velmi inspirativního filozofického díla, dělám to nejlepší, co v daný moment mohu. Ne více, ne méně. Tak, aby mi činila každá moje volba radost. Slovo musím jsem vygumovala ze scénářů, které si v hlavě vytvářím. A nahradila je pocitem hřejivého potěšení, kdy je srdce, mysl i čin v rovnováze. A tak si jógu zacvičím doma, pěkně v...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Prosinec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partneři plus:

 
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3