INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Foto nová robotická učebna SŠ AGCDalší krok k posílení pozice technické školy udělala Střední škola AGC v Teplicích. Ve svém areálu v Řetenicích otevřela zcela novou učebnu na výuku elektrotechniky, elektroniky a robotiky. V učebně si až 27 studentů může vyzkoušet práci s robotickými rameny, měřicí technikou nebo laboratorními přístroji.

Budou moci také programovat ve speciálním programovacím prostředí CodeSys. Kompletní úprava a vybavení učebny přišlo školu na více než milion korun, které získala od společnosti AGC Automotive Czech, z evropských fondů i vlastních zdrojů.

Tomáš Holomek, ředitel Střední školy AGC: "Nová učebna je dalším krokem na naší cestě stát se špičkovou, technicky zaměřenou střední školou. Chceme vychovávat studenty, kteří budou uplatnitelní ve firmách v regionu okamžitě po ukončení studia. Cesta k tomu vede přes posilování praktických dovedností a zkušeností studentů. Právě k tomu bude sloužit nově vybavená učebna."

V učebně studenti mohou využívat například robotické rameno Festo - Mitsubishi, které škole věnovala společnost AGC Automotive Czech z Chudeřic u Bíliny. "Pro nás jsou nyní i do budoucna technické obory klíčové nejen pro zajištění stávající výroby, ale především pro další rozvoj firmy v budoucnu. Je proto i naším zájmem, aby se zde studenti seznamovali s co možná nejreálnějším prostředím, se kterým se pak budou v praxi setkávat," řekl generální ředitel AGC Automotive Czech Luděk Steklý.

Vedle robotického ramene Festo - Mitsubishi je součástí učebny také pět stavebnic robotické ruky Merkur se šesti stupni volnosti. Zároveň má každý student k dispozici vlastní pracoviště se silovými a datovými zásuvkami. Do konce roku škola plánuje jednotlivá pracoviště vybavit notebookem, na kterém bude probíhat výuka programování v prostředích CodeSys a Robotstudio od společností FESTO a ABB. V rámci výuky elektroniky bude využíváno prostředí MultiSim, nástroje pro kreslení elektronických schémat a simulaci reálných obvodů. Do učebny bude v rámci výzvy Šablony II pro střední školy instalován také vizualizér, což je zařízení pro digitalizaci 3D objektů s přímou projekcí na plátno pomocí datového projektoru.

"V aktuálním školním roce bude učebna sloužit studentům denního studia v oborech Informační technologie a Elektrikář. Učebnu ale využijí i studenti dálkového nástavbového studia z oboru Mechanik elektrotechnik. Od příštího školního roku pak bude nová učebna určena především pro nově zaváděný obor denního studia Mechanik elektrotechnik, kterým škola reaguje na požadavky firem v regionu," doplnil Tomáš Holomek.

Nová učebna je také dalším krokem k posílení spolupráce školy a firem, kdy se mohou studenti uplatnit především v rámci skupiny AGC. "Zájem o odborné kompetence našich absolventů ale projevují i další významní zaměstnavatelé v regionu, například Severočeské doly, EdgeWell nebo KNAUF INSULATION," doplnil ředitel školy.

Na jaře již škola získala například plnohodnotné robotické rameno ABB v hodnotě přes dva miliony korun od společnosti AGC Automotive Czech, které je umístěno v areálu sesterské AGC Flat Glass Czech v Řetenicích.

Na snímku:

Střední škola AGC v Teplicích otevřela novou učebnu pro výuku elektrotechniky a robotiky. Učebnu slavnostně otevřeli (zleva) ředitel školy Tomáš Holomek, učitel robotiky Lukáš Matoušek, předseda představenstva SŠ AGC Libor Sehnal, předseda představenstva AGC Processing Petr Mazzolini, generální ředitel AGC Automotive Czech Luděk Steklý a bývalý ředitel školy Jaroslav Myslivec.

Slovo ke dni

  • Voda a veselí

    Tvoří až 80 % lidského těla. V její molekule jsou obsaženy dva atomy vodíku a jeden atom kyslíku. Podle některých studií uspořádáním molekul dokáže reagovat na emoce. Harmonické uspořádání lze dosáhnout tím, když tuto kapalinu udržujeme v prostředí, kde vládne pohoda, pozitivní lidské emoce bez extrémních výkyvů. K opaku stačí vodu vystavit agresi, hněvu a lítosti či smutku. Je to zjištění, které vede k zamyšlení. Voda je základem procesů v lidském těle. A je-li vystavena každodennímu bohatému přísunu negace, jak na to organismus musí reagovat? A co když bychom naopak naše smysly zušlechťovali přísunem optimismu, radosti a naděje? Jak by se naše těla změnila? Dala by se tak třeba zvrátit některá psychosomatická onemocnění… Možná by se dokázaly aktivovat hluboké procesy obnovy a prodloužila by se průměrná délka dožití ve zdraví… Nebylo...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3