Jak dlouho očekávaná přednáška šéfa americké centrální banky Bernankeho, tak hurikán Irene nakonec "napáchali" na americké ekonomice a finančních trzích jen minimum škod. Pokud jde o hurikán, tak částečně zasáhl New York, avšak město zdá se přežilo nepřízeň počasí bez větších škod, takže burziáni by měli dorazit do práce a normálně začít obchodovat.
Co se pak týká Bernakeho a jeho páteční přednášky v Jackson Hole - ta prakticky nic nového nepřinesla až na jednu nepatrnou poznámku, díky níž akciové trhy vystřelily vzhůru. Šéf Fedu totiž uvedl, že její zářijová schůze o nastavení měnové politiky bude dvoudenní, takže centrální bankéři budou mít více času si svoje kroky lépe vyargumentovat. Z tohoto pohledu může být tento týden plný klíčových událostí, které mohou, s ohledem na to co Bernanke řekl, trhy nastartovat jedním či druhým směrem.
Kromě naprosto klíčových dat z amerického trhu práce to bude nepochybně i velmi důležitý předstihový ukazatel podnikatelské nálady z amerického průmyslu (ISM), který se velmi pravděpodobně propadne do teritoria indikující recesi, resp. negativní růst ekonomiky. To by mohlo ještě více zvýšit sázky na to, že Fed opravdu přikročí k dalšímu kolu expanze. Jakou by pak mohl mít tento stimul podobu, to by mohl naznačit podrobný zápis z posledního zasedání Fedu, který by měl být zveřejněn v úterý odpoledne. V pátek totiž Bernanke trhům rovněž prozradil, že již na srpnovém zasedání se taková diskuse vedla - jen jak se zdá nebyla dotažena do konce.
Mnoho z nás na novoroční předsevzetí zanevřela. Nedivím se. Vždycky, když si nějaké dávám, nakonec jsem z něj vystresovaná. Jednoduše proto, že si do hlavy člověk vtiskne slovo musím. O to víc mám chuť na čokoládu, ke které bych začátkem ledna neměla ani přivonět. O to víc mě rozčiluje, že v jógovém studiu je každé úterý pořádná zima a vlastně se mi tam vůbec nechce. A tak jsem nad předsevzetími zlomila hůl. Takhle to prostě nemá smysl.
Teď to dělám jinak. Sepisuju si cíle. A každý den, podle zásad Čtyř dohod, velmi inspirativního filozofického díla, dělám to nejlepší, co v daný moment mohu. Ne více, ne méně. Tak, aby mi činila každá moje volba radost. Slovo musím jsem vygumovala ze scénářů, které si v hlavě vytvářím. A nahradila je pocitem hřejivého potěšení, kdy je srdce, mysl i čin v rovnováze. A tak si jógu zacvičím doma, pěkně v...
Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.