INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Memorandum podpisČeská bankovní asociace (ČBA) zastoupená výkonnou ředitelkou Monikou Zahálkovou a Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) reprezentovaný ředitelem Karlem Řehkou stvrdily dlouhodobé partnerství podpisem memoranda o spolupráci.

ČBA a NÚKIB se tak dohodly na pravidelné spolupráci a výměně informací. Odborníci z kybernetického úřadu navíc poradí s některými plánovanými projekty.

“Nejméně poslední dva roky výrazně roste počet hackerských útoků a dalších podvodů. Právě klienti bank a peníze na jejich účtech jsou jedním z nejčastějších cílů. Proto chceme společně s odborníky z NÚKIB posílit vzdělávání občanů směrem k větší obezřetnosti při nakládání s jejich přístupy do bank,” uvedla výkonná ředitelka ČBA Monika Zahálková.
Podle ní ale může být partnerství přínosné pro obě strany, protože právě IT týmy z bank jsou často mezi prvními, kdo získá informace o nových formách či vektorech útoku nebo například o nových zranitelnostech, a to i v systémech, které třeba přímo nesouvisí s obsluhou klientských účtů. A tyto informace jsou naopak užitečné pro NÚKIB.
„Užší spolupráce se zaměří především na prevenci před kybernetickými hrozbami, na výměnu informací o zaznamenaných hrozbách i přímo o kybernetických útocích,“ dodává ředitel NÚKIB Karel Řehka. 

Do budoucna se rovněž počítá se vzájemnými konzultacemi i vzájemnou účastí na vzdělávacích aktivitách.

O České bankovní asociaci
Česká bankovní asociace vznikla v roce 1990 a je dobrovolným sdružením právnických osob podnikajících v oblasti peněžnictví. V současné době sdružuje 35 členů. Rolí asociace je především zastupovat a prosazovat společné zájmy členů, prezentovat roli a zájmy bankovnictví vůči veřejnosti, podílet se na standardizaci postupů v bankovnictví a na vytváření odborných zvyklostí, podporovat harmonizaci bankovní legislativy s legislativou Evropské unie a vyvíjet aktivitu v informativní a školící oblasti. ČBA je členem Evropské bankovní federace a EMMI. Více informací na www.cbaonline.cz

O NÚKIB
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) je ústředním správním orgánem pro kybernetickou bezpečnost včetně ochrany utajovaných informací v oblasti informačních a komunikačních systémů a kryptografické ochrany. Dále má na starosti problematiku veřejně regulované služby v rámci družicového systému Galileo. Vznikl 1. srpna 2017 na základě zákona číslo 205/2017 Sb., kterým se změnil zákon č. 181/2014 Sb., o kybernetické bezpečnosti a o změně souvisejících zákonů (zákon o kybernetické bezpečnosti). Více informací na www.nukib.cz.

(tz)

Slovo ke dni

  • Úžasná tiskovka Grady

    Byl to mimořádný zážitek. Nakladatelský dům Grada uspořádal 11. září v Praze tiskovou konferenci, na níž představil, jaké zajímavé tituly do konce tohoto roku vydá. Na tom by nebylo nic neobvyklého. Vystupující aktéři včetně několika autorů byli rychlí, dynamičtí a časově úsporní. Přesto dokázali sdělit vše, co bylo v plánu. Za hodinu čistého času jsme se dověděli spousty informací nabitých emocemi, vtipem i zaujetím pro věc. Bylo to velmi poutavé divadlo, nikdo neusínal a všichni jsme hořeli zvědavostí. Co mne ještě zaujalo, bylo oblečení přítomných odbornic. Osobnosti, o nichž by si leckdo myslel, že jsou to introverti a knihomolové neznající nic víc než písmenka na papíru, byly oděny s šarmem, vkusem a nápaditostí. Takže to celé dění byla tak trochu i módní přehlídka. Což vůbec neškodilo. Ženskému osazenstvu Grady to totiž náramně...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3