Před cestou do exotických zemí si většina Čechů sjedná cestovní pojištění, ale v případě tradičních turistických destinací lidé pojištění často podceňují . Přitom zdravotní komplikace v Chorvatsku, Řecku, Itálii nebo Bulharsku mohou vyjít až na desetitisíce korun. Jak vyplývá z údajů DIRECT Pojišťovny, transport letadlem kvůli zlomené noze s dlouhou fixací může nepojištěného českého turistu stát až 300 tisíc korun. V případě, že se léčba zranění v cizině protáhne nad plánovaný pobyt, kryje cestovní pojištění od DIRECT Pojišťovny automaticky také tyto narůstající náklady spojené s léčebnými výlohami.
„Češi většinou tráví svoji dovolenou velmi aktivně, proto jsou odřeniny, zlomeniny či jiné nehody poměrně časté a nepojištěný turista musí počítat s úhradou nákladů za jejich ošetření. Například cena za ambulantní zákrok v případě tržných ran nebo zhmožděnin se ve státech jižní Evropy pohybuje od tří do pěti tisíc korun," řekl Radim Kavka, produktový manažer DIRECT Pojišťovny.
Asi každý se již na dovolené setkal se záněty žaludku, střevní infekcí nebo spálenou pokožkou od slunce. Ovšem i léčba těchto mnohdy banálně vyhlížejících, ale často vážných potíží se v cizině může pohybovat v řádu tisíců korun. Mnohem závaznější a tedy finančně náročnější jsou zlomeniny dolních končetin. Náklady v případě hospitalizace a přepravy klienta zpět do ČR běžně dosahují částky 100 tisíc korun. V případě zlomeniny s dlouhou fixací je nutné využít letadlo se speciálním lůžkem, jenž turistu může stát až 300 tisíc korun. Vždyť jen transport sanitkou v Chorvatsku vyjde až na 50 tisíc korun.
Turisté musí počítat také s tím, že za samotný pobyt v nemocnici je třeba platit. Například v Chorvatsku činí denní poplatek za hospitalizaci přibližně 350 korun. V případě lehké autonehody nebo otřesu mozku po pádu z kola, kdy je pacient ponechán na další vyšetření a pozorování, dosahuje běžně účet za pobyt v nemocnici částek 10 až 20 tisíc korun.
S Cestovním pojištěním od DIRECT Pojišťovny jsou klienti chráněni nejen po dobu trvání jejich standardně plánovaného pobytu v zahraničí, ale v případě neplánovaného prodloužení pobytu způsobeného např. živelní událostí nebo teroristickým činem je pojistná ochrana léčebných výloh automaticky a bezplatně prodlužena až o 7 dnů.
V situaci, kdy je tedy klient vystaven stresující situaci neplánovaného prodloužení pobytu v cizí zemi způsobeného např. výbuchem sopky, řeší klienti jiné problémy související s nenadálou situací a skutečnost, že platnost jejich cestovního pojištění může skončit, mohou opomenout. Vzhledem k nemalým částkám vydávaným za případné lékařské ošetření je automatické prodloužení pojištění léčebných výloh ze strany pojišťovny zajímavý benefit, který klienti DIRECT Pojišťovny velmi oceňují.
Jak si cestovní pojištění sjednat
Cestovní pojištění a veškeré výhody z něj vyplývající lze jednoduše a rychle sjednat přes internet na adrese www.direct.cz nebo telefonicky na čísle 221 221 221. Klienti si mohou vybrat takové pojistné krytí, které nejvíce odpovídá jejich potřebám. K výhodám cestovního pojištění patří i asistenční služby, díky kterým klienti v zahraničí získají nejen telefonické poradenství v českém jazyce, ale mohou například zažádat i o zprostředkování finanční pomoci.
(tz)