INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Zadlužit se kvůli kvalitnějšímu nebo na veřejných školách nedostupnému vzdělání by nebyl pro většinu rodičů takový problém. Šest z deseti rodičů by uvažovalo o půjčce, pokud by na financování školného svých potomků na soukromých školách nemělo dostatek vlastních prostředků. Z průzkumu ČSOB dále vyplývá, že ochota půjčit si na školné u rodičů roste s věkem dítěte.

Docházku v některé soukromé škole nebo školách podle průzkumu v současnosti hradí svému dítěti či dětem necelých 5 % rodičů. „Zadlužit se kvůli soukromé základní škole by zvažoval jen zlomek rodičů, naopak 72 % z nich by si v případě potřeby vzalo půjčku na financování vysokoškolského studia svého potomka. U střední školy by o tom uvažovalo 45 % rodičů,“ říká Richard Kotrlík, manažer útvaru Bydlení a úvěry ČSOB.

Začátek nového školního roku je také spojen s mimořádnými výdaji, které se ne vždy daří po prázdninách a dovolených zvládnout z rodinné kasy. Průzkum ukázal, že 17 % rodičů má zkušenosti s půjčkou na nákup potřeb do školy nebo na financování zájmových kroužků. „Na drobné výdaje v řádech tisíců korun se klientům vyplatí používat finance z kreditních karet nebo kontokorentů. Pokud klient vypůjčené peníze na kreditní kartě splatí v bezúročném období 55 dnů, má jejich půjčení zcela zdarma,“ doplňuje Jana Opršalová, výkonná manažerka segmentu Platební komfort ČSOB.

Konec letních prázdnin je také dobrou příležitostí pro nastavení režimu kapesného. Vhodným řešením může být například předplacená COOL karta. Stačí ji nabít a děti s ní potom mohou platit v obchodech, přes internet nebo vybírat hotovost z bankomatu. Rodiče navíc mají přehled o všech transakcích díky SMS zprávě. „COOL kartu využívají tisíce dětí a průměrné „dobití“ kapesného činí 450 korun měsíčně. Za zmínku stojí, že děti rozhodně neutrácejí vše a průměrně ušetří na kartě 15 % z dobité částky,“ uzavírá Petr Hutla, člen představenstva ČSOB zodpovědný za retail.

Průzkum byl realizován prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos.

(tz)

Slovo ke dni

  • Bez předsevzetí? Bez cíle?

    Mnoho z nás na novoroční předsevzetí zanevřela. Nedivím se. Vždycky, když si nějaké dávám, nakonec jsem z něj vystresovaná. Jednoduše proto, že si do hlavy člověk vtiskne slovo musím. O to víc mám chuť na čokoládu, ke které bych začátkem ledna neměla ani přivonět. O to víc mě rozčiluje, že v jógovém studiu je každé úterý pořádná zima a vlastně se mi tam vůbec nechce. A tak jsem nad předsevzetími zlomila hůl. Takhle to prostě nemá smysl. Teď to dělám jinak. Sepisuju si cíle. A každý den, podle zásad Čtyř dohod, velmi inspirativního filozofického díla, dělám to nejlepší, co v daný moment mohu. Ne více, ne méně. Tak, aby mi činila každá moje volba radost. Slovo musím jsem vygumovala ze scénářů, které si v hlavě vytvářím. A nahradila je pocitem hřejivého potěšení, kdy je srdce, mysl i čin v rovnováze. A tak si jógu zacvičím doma, pěkně v...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2025

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partneři plus:

   
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto  cmsm105caim200 AVLOGOM3