INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Version1 ES Color VariantBasic copyUmožnit velkým firmám využívat nástroje generativní AI bez hrozby úniku dat – to je cílem již čtrnácté generace vlajkového produktu české technologické společnosti Easy Software, která na tuzemské scéně jako jedna z prvních představila řešení na principu SaaS (Software as a Service) a již 15 let pomáhá řídit projekty více než tisícovce firem z 80 zemí světa.

Na její produkt Easy Redmine spoléhají například společnosti Toyota, Bosch či Panasonic. Firmám, které se obávají úniku citlivých dat v cloudových AI technologiích, nyní pomůže zefektivnit práci projektových manažerů pomocí umělé inteligence v bezpečí jejich serverů. Uplatnění nové verze softwaru, založeném na open-source jazykovém modelu Llama 3.1, očekává česká firma zejména v průmyslu, automotive či veřejné sféře, tedy segmentech, které úniky dat nejvíce zasahují.

„V poslední době narážíme u svých klientů na stejný problém – velká část z nich má chuť inovovat a automatizovat své procesy pomocí generativní AI. Mnoho z nich se ji však bojí využívat kvůli ztrátě kontroly nad svými daty. Z toho důvodu zůstávají u fyzických serverů, kde však nemohou využívat nejmodernější nástroje, které jsou často dostupné výhradně v cloudu. Právě těmto firmám chceme pomoci, aby mohly inovovat bez ohledu na to, zda důvěřují cloudu, nebo spoléhají na on-premises,“ vysvětluje Filip Morávek, CEO společnosti Easy Software.

Obava ze ztráty dat
Že zájem o využívání generativní AI narůstá, prokázala studie McKinsey, publikovaná zkraje letošního roku. Podle jejích výsledků se v posledních šesti letech míra adaptace nástrojů umělé inteligence pohybovala okolo 50 %, letos však stoupla na 72 %. Přístup k datům ze strany AI nástrojů na cloudových platformách ale vede k vyššímu riziku jejich úniku a zneužití. Společnosti dle podmínek firem jako OpenAI totiž nemohou mít nad svými daty 100% kontrolu, neboť je nástroje umělé inteligence mohou využívat pro svůj další vývoj. Ačkoli podle zprávy Summer 2023 Fortune/Deloitte CEO Survey dnes 92 % firem již s nějakou formou generativní AI pracuje, nejvíce se obávají právě bezpečnosti. Příkladem může být nedávný případ společnosti Samsung, jejíž zaměstnanci zadávali důvěrná data a zdrojové kódy do nástroje ChatGPT.

„Zkušenost s nekontrolovatelným pohybem citlivých dat má například společnost Samsung, která svým zaměstnancům povolila používat k práci nástroj ChatGPT firmy OpenAI. Ti do něj zadávali důvěrné informace jako zdrojové kódy z proprietárních aplikací nebo poznámky z interních schůzek. Jak ovšem OpenAI uvádí, veškerý obsah, který uživatelé do jeho nástrojů zadají, může být ukládán a využíván pro jejich další vývoj. Společnosti proto hledají alternativy, které jim umožňují využívat nejmodernější technologie v on-premises prostředí, kde mají nad svými daty absolutní kontrolu,“ popisuje Morávek.

Naplánovat projekt na jedno kliknutí
Společnost Easy Software spustila čtrnáctou verzi svého globálně rozšířeného produktu Easy Redmine letos v září, který je nyní poháněn Easy AI. Firmám umožňuje, aby AI nástroje mohly využívat flexibilně jak v cloudu, tak na vlastních serverech. Zatímco v cloudových systémech využívá jazykový model společnosti OpenAI, v případě on-premises spoléhá na Llama 3.1. Svým uživatelům pomáhá zejména v každodenní práci projektových manažerů a operátorů helpdesku. Uživateli například vygeneruje na základě vstupních dat kompletní projektový plán. Operátorům helpdesku pak zjednodušuje řešení tiketů a pomáhá generovat kvalitnější odpovědi. V současné době pomáhá technologie zkracovat dobu řešení tiketu až o deset minut.

„Chceme, aby z nové verze našeho produktu měli prospěch jak příznivci cloudových technologií, tak ti, kteří se z důvodu bezpečnosti nebo interních politik musejí spoléhat na on-premises řešení. Věříme, že nová generace našeho produktu odstraní překážky, které těmto firmám v inovacích doposud bránily,“ dodává Morávek.

(tz)

Slovo ke dni

  • Úžasná tiskovka Grady

    Byl to mimořádný zážitek. Nakladatelský dům Grada uspořádal 11. září v Praze tiskovou konferenci, na níž představil, jaké zajímavé tituly do konce tohoto roku vydá. Na tom by nebylo nic neobvyklého. Vystupující aktéři včetně několika autorů byli rychlí, dynamičtí a časově úsporní. Přesto dokázali sdělit vše, co bylo v plánu. Za hodinu čistého času jsme se dověděli spousty informací nabitých emocemi, vtipem i zaujetím pro věc. Bylo to velmi poutavé divadlo, nikdo neusínal a všichni jsme hořeli zvědavostí. Co mne ještě zaujalo, bylo oblečení přítomných odbornic. Osobnosti, o nichž by si leckdo myslel, že jsou to introverti a knihomolové neznající nic víc než písmenka na papíru, byly oděny s šarmem, vkusem a nápaditostí. Takže to celé dění byla tak trochu i módní přehlídka. Což vůbec neškodilo. Ženskému osazenstvu Grady to totiž náramně...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3