INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Počet veřejných telefonních automatů v ČR každoročně klesá. Hlavním důvodem je jejich čím dál menší využití, které má za následek to, že nejsou pokryty ani náklady na údržbu a provoz. Navzdory tomu, že většina obyvatel vlastní mobilní telefon, mohou telefonní budky stále hrát, zejména v krizových situacích, klíčovou roli. Adekvátní náhradou do domácnosti může být bezdrátová pevná linka, kterou lze libovolně přemisťovat, připojit se s ní k internetu nebo využívat SMS. Jako jediný na trhu je nabízí mobilní operátor Air Telecom.

Snižování počtu telefonních automatů je přirozený proces, neboť většina obyvatel v ČR vlastní mobilní telefon, a využití telefonních budek pochopitelně klesá. Kromě rušení nevýdělečných automatů má na celkovém úbytku podíl i to, že dochází k výměně dvou zařízení, na mince a na karty, pouze za jediný univerzální přístroj.

Telefonní budky mohou zachránit život

Navzdory tomu, že telefonním budkám začíná zvonit hrana, takřka nenahraditelná je jejich role v krizových situacích. Pracovníci záchranných služeb a tísňových linek před jejich plošným rušením varují. Poukazují na skutečnost, že bez těchto zařízení by se mnoha lidem v ohrožení nemuselo dostat včasné pomoci. Důkazem budiž i statistiky společnosti Telefónica, která ročně zaznamenává až 200 tisíc těchto hovorů.

„Domnívám se, že lidé by měli mít možnost nebýt závislí pouze na svých telefonech. Jsou situace, kdy veřejné telefony mohou i zachránit život. Pomoci mohou i lidem, kteří například trpí domácím násilím, stalkingem a podobně. Často jedinou záchranou mohou být také pro ohrožené seniory nebo děti, kteří si z telefonních budek mohou na linku důvěry zavolat zdarma,“ uvádí Bohuslava Horská z Modré linky.

Vhodnou alternativou bezdrátová pevná linka

Právě pro seniory může být zrušení telefonních budek nejvíce omezující. Rychle se vyvíjející technologie, multifunkční dotyková zařízení s množstvím funkcí, nebo minimální rozměry tlačítek mohou být pro někoho nepřekonatelnou překážkou. Alternativou, která se nabízí k mobilnímu telefonu, je bezdrátová pevná linka, kterou jako nabízí jako jediný mobilní operátor Air Telecom. Ta se vzhledem prakticky neliší od klasických pevných linek. Výhodou však je, že si ji uživatel v případě potřeby může vzít s sebou, například na zahradu. Stejně tak ji lze využít pro připojení k internetu nebo SMS komunikaci. Bezdrátová pevná linka, stejně jako klasická pevná linka a telefonní budky, je zapojena do jednotného záchranného systému, díky němuž mohou záchranáři v případě nutnosti zjistit místo, kde se volající nachází.

Více informací naleznete na http://www.airtelecom.cz .

(tz)

Slovo ke dni

  • Záchrana řízkem Hudera a syn

    Znáte to. Jste soustředění na svoji práci, letíte za splněnými KPI. A pak zapomenete na to zásadní. Dotankovat energii. Ne autu, ale sobě. A vzpomenete si na to dávno po poledni. To je pak štěstí, když vyrážíte na vánoční setkání s výjimečným člověkem. Tomáš Hudera rozhodně nasytí vaši duši. A jak tak uklidňujete myšlenky, v té lahodné vůni vznášející se prodejnou a jídelnou se najednou rozpomenete, že jste od sedmé ráno nejedli, že vám žaludek dělá nespokojené kotrmelce a úpí hlady. Jak se říká, líná huba, holé neštěstí. Nedalo mi to. Ptám se, jestli náhodou nezbyl nějaký řízeček. Tomáš se na mě podívá, zdvihne obočí a povídá: A to jsi mi to nemohla říct před půl hodinou, když jsme si volali, zrovna řízky většinou nezbývají. No, já si na ten hlad prostě nevzpomněla, krčím rameny. Pokývá Tomáš souhlasně hlavou a dodá, že se mu to občas...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Prosinec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3