INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Čtyři miliony spotřebitelů nalezly informace o 3166 šaržích nebezpečných, falšovaných a nejakostních potravin na webu SZPI - Potraviny na pranýři. Web provozovaný Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí (SZPI) www.potravinynapranyri.cz aktuálně přivítal svého čtyřmiliontého návštěvníka. Jedná se o v evropském kontextu unikátní projekt zveřejňování informací o závadných potravinách státní dozorovou organizací. Spotřebitelé zde nalezli detailní informace již o 3166 šaržích nevyhovujících potravin, z toho je 1316 šarží nebezpečných, 1012 falšovaných a 838 nejakostních. Po rozšíření kompetencí SZPI o segment veřejného stravování od roku 2015 zde inspekce zveřejnila podrobnosti o 346 uzavřených provozovnách, obvykle z důvodu nepřijatelné hygienické situace.

Projekt PnP spustila SZPI v červenci 2012 jako webový portál a v následujícím roce jej rozšířila o mobilní aplikaci pro operační systémy Android, Windows Phone a iOS. Spotřebitelé si jich stáhli již přes 65 000 a jejich prostřednictvím mohou mj. fotografovat závadné potraviny a posílat je inspekci jako podnět ke kontrole. Následně SZPI k projektu připojila i účty na sociálních sítích Facebook, který sleduje přes 19 000 fanoušků a Twitter s více než 4 400 „followery“, čímž se řadí mezi nejsledovanější twitterové účty v ČR. Cca 12 000 uživatelů webu se zaregistrovalo pro pravidelný odběr novinek emailem.

Projekt PnP v letech 2012, 2013 a 2014 zvítězil v anketě českého internetu Křišťálová lupa v kategorii Veřejně prospěšná služba a mobilní aplikace PnP získala v roce 2014 ocenění Mobilní aplikace roku v kategorii Aplikace pro lepší svět. Cílem projektu je zejména posílit pozici spotřebitele a chránit poctivé provozovatele.

Mezi aktuálními záznamy přesvědčivě dominují mléčné výrobky – 98 záznamů - a masné výrobky – 93 záznamů -,  zejména od zahraničních výrobců, kde inspekce zjišťuje mj. nelegální nahrazení hodnotné složky, tedy falšování. Dalším problematickým segmentem je víno s 59 záznamy.

(tz)

Slovo ke dni

  • Voda a veselí

    Tvoří až 80 % lidského těla. V její molekule jsou obsaženy dva atomy vodíku a jeden atom kyslíku. Podle některých studií uspořádáním molekul dokáže reagovat na emoce. Harmonické uspořádání lze dosáhnout tím, když tuto kapalinu udržujeme v prostředí, kde vládne pohoda, pozitivní lidské emoce bez extrémních výkyvů. K opaku stačí vodu vystavit agresi, hněvu a lítosti či smutku. Je to zjištění, které vede k zamyšlení. Voda je základem procesů v lidském těle. A je-li vystavena každodennímu bohatému přísunu negace, jak na to organismus musí reagovat? A co když bychom naopak naše smysly zušlechťovali přísunem optimismu, radosti a naděje? Jak by se naše těla změnila? Dala by se tak třeba zvrátit některá psychosomatická onemocnění… Možná by se dokázaly aktivovat hluboké procesy obnovy a prodloužila by se průměrná délka dožití ve zdraví… Nebylo...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3