INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Hlavním tématem konference a expa Šetrné budovy 2012, která proběhla 10. května 2012 v pražském kongresovém hotelu Clarion, byla energetická efektivita a environmentální šetrnost budov. Na akci dorazilo přes 400 účastníků, tedy zhruba dvakrát víc než loni. Většina účastníků byla z byznysu (85%), desetinu tvořili akademici, asi 5% státní správa. Účastníci hodnotili kvalitu akce velmi vysoko (průměrně 7,95 z 10 bodů v anonymním výzkumu). Výzkum dále ukázal, že 98 % účastníků by konferenci doporučilo svým kolegům.

Akci tvořilo celkově 26 programových sekcí. „Diskutovaly se environmentální certifikace, měření hodnoty šetrných budov nebo nová legislativa, která ovlivní výstavbu v blízké budoucnosti," říká Boris Zupančič, ředitel České rady pro šetrné budovy. „Na své si přišli také specialisté na stavební materiály a technologie, pro které byl připraven zvláštní blok," dodává Zupančič. Zvláštní sekce byly věnovány také například územnímu plánu Prahy nebo šetrné výstavbě v rámci olympiády v Londýně.

Konferenci podpořilo mnoho zahraničních hostů, například Jane Henley, CEO Světové rady pro šetrné budovy, Martin Townsend, ředitel britské certifikace budov BREEAM, Marc Coroler, Central Europe Senior Vice-President ze Schneider Electric, Tony Robson, CEO Knauf Insulation nebo Patty Fong z European Climate Foundation. Vystoupila zde i špička českého stavebního výzkumu, například prof. Ing. Petr Hájek, CSc. nebo prof. Ing. Karel Kabele, CSc. Nechyběli ani ekonomové jako Ing. Miroslav Zámečník nebo Ing. Jan Procházka, oba členové NERV.

Akce ale nebyla jedinečná jen svým programem. Jako první v Česku proběhla v režimu „carbon neutral". (Snaha o snížení negativního vlivu na životní prostředí). Konferencí se vyprodukovalo asi 4200 kg CO2, což odpovídá spotřebě zhruba 5500 kWh. Tuto energii nyní uspoří kongresový hotel Clarion v rámci svého ročního provozu. Úspory bude Česká rada pro šetrné budovy monitorovat spolu se svými partnery, kterými je firma Schneider Electric, světový specialista na řízení energií, a doc. Ing. Vladimír Kočí Ph.D. z Vysoké školy chemicko-technologické, který vyhodnocuje životní cyklus akce.

http://czgbc.org/TZ-Uhlikova-stopa-a-snizeni-nakladu.doc

Studie k uhlíkově neutrální konferenci:

http://czgbc.org/Studie-carbon-neutral.pdf

Návod na uspořádání uhlíkově neutrální akce:

http://czgbc.org/Navod-na-carbon-neutral-event.pdf

Prezentace z konference si můžete stáhnout v audiu nebo jako pdf: http://konference.setrnebudovy.cz/prezentace_hide/

Další informace:

Jaroslav Pašmik, ředitel pro komunikaci a rozvoj projektů, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420 774 457 909

(tz)

Slovo ke dni

  • Úžasná tiskovka Grady

    Byl to mimořádný zážitek. Nakladatelský dům Grada uspořádal 11. září v Praze tiskovou konferenci, na níž představil, jaké zajímavé tituly do konce tohoto roku vydá. Na tom by nebylo nic neobvyklého. Vystupující aktéři včetně několika autorů byli rychlí, dynamičtí a časově úsporní. Přesto dokázali sdělit vše, co bylo v plánu. Za hodinu čistého času jsme se dověděli spousty informací nabitých emocemi, vtipem i zaujetím pro věc. Bylo to velmi poutavé divadlo, nikdo neusínal a všichni jsme hořeli zvědavostí. Co mne ještě zaujalo, bylo oblečení přítomných odbornic. Osobnosti, o nichž by si leckdo myslel, že jsou to introverti a knihomolové neznající nic víc než písmenka na papíru, byly oděny s šarmem, vkusem a nápaditostí. Takže to celé dění byla tak trochu i módní přehlídka. Což vůbec neškodilo. Ženskému osazenstvu Grady to totiž náramně...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3