INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Zástupci hospodářských komor sdružených v evropské asociaci Eurochambres vybrali během jednání ve Stockholmu do svého čela prezidenta Hospodářské komory ČR Vladimíra Dlouhého. Stal se tak vůbec prvním Čechem, který jako prezident povede evropskou komorovou síť, která zastupuje 20 milionů podniků ze 43 zemí.

Prioritou Vladimíra Dlouhého bude v tomto krizovém období prosazovat posílení konkurenceschopnosti evropských firem a narovnání podmínek s jejich globálními obchodními partnery.

„Evropské podnikatelské prostředí čelí ve srovnání s americkým nebo asijským trhem mnohem větší regulaci. Aby byla evropská, a tím pádem i česká ekonomika konkurenceschopnější, musíme prosazovat taková opatření, která pro Evropu nebudou znamenat konkurenční nevýhodu na globálním trhu. Mám na mysli zejména klimatické cíle EU nebo rostoucí tlak na ESG,“ říká Vladimír Dlouhý.

Vladimír Dlouhý nahrazuje ve vedení Eurochambres Luca Friedena, prezidenta lucemburské obchodní komory, který se rozhodl pro návrat do národní politiky. Vladimír Dlouhý, ekonom a bývalý československý ministr hospodářství a český ministr průmyslu a obchodu, zůstává do konce května ve funkci prezidenta Hospodářské komory a zároveň do konce letošního roku povede Eurochambres.

Za necelých 9 let svého působení v Eurochambres řídil Vladimír Dlouhý několik pracovních výborů této organizace a již 3 roky je zástupcem prezidenta. Ze své funkce se pravidelně setkává s komisaři, členy Evropského parlamentu a ministry členských států. Aktuálně řídí výbor pro udržitelnost Eurochambres, který připomínkuje evropské návrhy v oblasti energetiky a životního prostředí.

Eurochambres, Evropská asociace obchodních a průmyslových komor, je zastřešující organizací národních komor ze zemí Evropské unie a z některých přidružených, kandidátských a sousedních zemí. Eurochambres má v současné době 45 členů, z toho 43 národních obchodních a průmyslových komor z jednotlivých zemí a dvě nadnárodní komorové organizace. Hospodářská komora ČR vstoupila do Eurochambres jako přidružený člen v roce 1994, plným členem se stala po vstupu ČR do EU od 1. května 2004.

Vladimír Dlouhý vystudoval VŠE, v letech 1977-78 studoval na Katolické univerzitě v belgické Lovani a v letech 1980-82 absolvoval postgraduální studium matematické statistiky a pravděpodobnosti na Karlově univerzitě. Po ukončení studií v roce 1983 obhájil kandidátskou disertační práci, následně nastoupil do Prognostického ústavu ČSAV. V letech 1989-92 byl ministrem hospodářství ČSFR, od roku 1992 do června 1997 působil jako ministr průmyslu a obchodu ČR. Prezidentem Hospodářské komory ČR je od roku 2014.

(tz

Slovo ke dni

  • Bez předsevzetí? Bez cíle?

    Mnoho z nás na novoroční předsevzetí zanevřela. Nedivím se. Vždycky, když si nějaké dávám, nakonec jsem z něj vystresovaná. Jednoduše proto, že si do hlavy člověk vtiskne slovo musím. O to víc mám chuť na čokoládu, ke které bych začátkem ledna neměla ani přivonět. O to víc mě rozčiluje, že v jógovém studiu je každé úterý pořádná zima a vlastně se mi tam vůbec nechce. A tak jsem nad předsevzetími zlomila hůl. Takhle to prostě nemá smysl. Teď to dělám jinak. Sepisuju si cíle. A každý den, podle zásad Čtyř dohod, velmi inspirativního filozofického díla, dělám to nejlepší, co v daný moment mohu. Ne více, ne méně. Tak, aby mi činila každá moje volba radost. Slovo musím jsem vygumovala ze scénářů, které si v hlavě vytvářím. A nahradila je pocitem hřejivého potěšení, kdy je srdce, mysl i čin v rovnováze. A tak si jógu zacvičím doma, pěkně v...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2025

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partneři plus:

 
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3