INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Ústecká komunitní nadace a fond Energie pomáhá založený společností CENTRPOL ENERGY věnují v letošním roce dalších 200.000 korun na neziskové projekty, které posilují sounáležitost lidí s regionem v severních Čechách. O podporu až 50.000 korun na jeden projekt mohou žádat nevládní neziskové organizace, veřejné vysoké školy nebo příspěvkové organizace obcí a měst až do 27. března 2014.

Program s názvem „Lidé a místo – posilování vztahu k místu“ má za cíl přispět k posilování sounáležitosti a vztahu lidí k místu, kde žijí a k jeho oživení aktivním zapojením místních obyvatel. „Uchování kontinuity a historické paměti je to, co náš region dlouhodobě postrádá. Pomocí podpory tohoto programu chceme alespoň do určité míry přispět k větší sounáležitosti lidí s místem, ve kterém žijí," zdůvodnil založení fondu Energie pomáhá a zapojení do programu obchodní ředitel a člen představenstva CENTROPOL ENERGY Lukáš Pokrupa.

Téma chybějící sounáležitosti s regionem vzešlo jako jedno ze stěžejních z rozsáhlého průzkumu Ústecké komunitní nadace "100 problémů - 100 příležitostí pro ústecký region", ve kterém odpovídalo na 100 místních osobností. "Potřeba sounáležitosti s místem, ve kterém žijeme a její posilování, bylo v průzkumu jedním z nejvíce zmiňovaných problémů našeho regionu," dodala Kateřina Valešová z Ústecké komunitní nadace.

Zájemci o podporu z okresů Děčín, Litoměřice, Teplice a Ústí nad Labem mohou až do 27. března 2014 předkládat projekty ve třech oblastech podpory. Prvním je téma "Moje obec, můj kraj, můj domov", které má přispět k hledání a vytváření pocitu sounáležitosti a patriotismu ve vykořeněném regionu a zvýšit jeho image. Téma "Tady to žije" je zaměřené na vytváření míst a zázemí k setkávání občanů a společnému trávení času, ale také na zvelebování, zkrášlování a oživování míst, vytváření příjemné atmosféry center měst. Podpora je také směřována do zdravého životního stylu, sportovního vyžití veřejnosti, ale i na nekomerční a alternativní kulturu. Poslední téma "Naše obec – naše věc" je zaměřeno na podporu společných projektů veřejné správy a občanského sektoru.

Podpořené projekty z vyhlášeného programu budou zveřejněny nejpozději do 9. června 2014. Realizace projektů musí proběhnout od 1. července 2014 do 30. června 2015. Více informací, včetně přihlášek a podrobných pravidel je možné získat na www.komunitninadace.cz nebo na www.energie-pomaha.cz



O Ústecké komunitní nadaci

Ústecká komunitní nadace je první českou komunitní nadací, jejíž počátky sahají do roku 1993 a jedinou otevřeně grantující nadací pro okresy Děčín, Litoměřice, Louny, Teplice a Ústí nad Labem. Komunitní nadace, jako nevládní nezisková organizace, za dobu své činnosti podpořila přes 1 300 projektů v celkové výši přes 38 mil. Kč a vytvořila nadační jmění ve výši 47 mil. Kč.

Při své práci klade důraz na maximální profesionalitu a transparentnost – každoročně prochází nezávislým auditem, je signatářem Etického kodexu nadací, je zakládajícím členem Fóra dárců (asociace českých nadací) a Transatlantické sítě komunitních nadací, a dlouhodobě byla podporována jednou z nejvýznamnějších nadací z USA Ch.S. Mott Foundation.

O fondu Energie pomáhá

Projekt Energie pomáhá založila v roce 2012 společnostCENTROPOL ENERGY, významný dodavatel zemního plynu a elektřiny ve spolupráci s prestižníÚsteckou komunitní nadací.Cílem projektu je podpora sounáležitosti lidí s místem, ve kterém žijí. Projekt se snaží podpořit neziskové aktivity lidí či sdružení směřující k obnově drobných památek, turistických cílů, zajímavých míst apod.

(tz)

Slovo ke dni

  • Voda a veselí

    Tvoří až 80 % lidského těla. V její molekule jsou obsaženy dva atomy vodíku a jeden atom kyslíku. Podle některých studií uspořádáním molekul dokáže reagovat na emoce. Harmonické uspořádání lze dosáhnout tím, když tuto kapalinu udržujeme v prostředí, kde vládne pohoda, pozitivní lidské emoce bez extrémních výkyvů. K opaku stačí vodu vystavit agresi, hněvu a lítosti či smutku. Je to zjištění, které vede k zamyšlení. Voda je základem procesů v lidském těle. A je-li vystavena každodennímu bohatému přísunu negace, jak na to organismus musí reagovat? A co když bychom naopak naše smysly zušlechťovali přísunem optimismu, radosti a naděje? Jak by se naše těla změnila? Dala by se tak třeba zvrátit některá psychosomatická onemocnění… Možná by se dokázaly aktivovat hluboké procesy obnovy a prodloužila by se průměrná délka dožití ve zdraví… Nebylo...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3