Významné ocenění, hlavní cenu 38. ročníku mezinárodního agrosalonu, výstavy Země Živitelka v Českých Budějovicích, Zlatý klas s kytičkou, získala v minulých dnech firma VITAMINÁTOR s.r.o. Sosnová za svůj výrobek Fresh Párty 180 mml Jablko – Malina. Jedná se o výrobek z ucelené řady ovocných moštů, které jsou určeny dětem pro distribuci ve školách prostřednictvím sítí výdejních automatů.
Provozovatelem této sítě automatů ve školách ČR je opavská firma COME automaty s.r.o.. O vynikající chuti 100 % přírodní ovocné šťávy se také přesvědčil premiér Petr Nečas, předseda senátu PČR Milan Štěch, ministr zemědělství ing. Ivan Fuksa a další členové doprovodu, kteří stánek firmy VITAMINÁTOR navštívili. Patřičnou hrdost na firmu z malé vísky Moravskoslezského kraje měl také náš hejtman ing. Jaroslav Palas.
„ Jedná se o další velmi významné ocenění naší práce, které nám dává sílu dále bojovat na velmi nevyváženém trhu potravin v České republice. Před pěti léty, kdy jsme přebírali hlavní cenu soutěže Česká biopotravina jsem vyslovil přání vrátit české ovoce na český stůl. Nyní mi dovolte, pane premiére, vyslovit další přání: Nechť naše Česká země se opět stane Zemí živitelkou nás, českých občanů", řekl sadař a jednatel společnosti Tomáš Soška
Chleba se škvarky a cibulí podle prastaré receptury z Ústeckého kraje a kelímek Fresh párty od firmy Vitaminátor, tyto dva dary polí a sadů, Mons. Dominik Duka, arcibiskup pražský, symbolicky požehnal. Arcibiskup pražský navštívil výstavu Země živitelka na pozvání prezidenta Agrární komory p. Jana Veleby.
Byl to mimořádný zážitek. Nakladatelský dům Grada uspořádal 11. září v Praze tiskovou konferenci, na níž představil, jaké zajímavé tituly do konce tohoto roku vydá. Na tom by nebylo nic neobvyklého. Vystupující aktéři včetně několika autorů byli rychlí, dynamičtí a časově úsporní. Přesto dokázali sdělit vše, co bylo v plánu. Za hodinu čistého času jsme se dověděli spousty informací nabitých emocemi, vtipem i zaujetím pro věc. Bylo to velmi poutavé divadlo, nikdo neusínal a všichni jsme hořeli zvědavostí. Co mne ještě zaujalo, bylo oblečení přítomných odbornic. Osobnosti, o nichž by si leckdo myslel, že jsou to introverti a knihomolové neznající nic víc než písmenka na papíru, byly oděny s šarmem, vkusem a nápaditostí. Takže to celé dění byla tak trochu i módní přehlídka. Což vůbec neškodilo. Ženskému osazenstvu Grady to totiž náramně...
Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.