INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

unnamedAgentura CzechInvest spouští další letošní výzvu projektu Technologická inkubace. Příjem žádostí v pořadí už třetí výzvy začne 17. listopadu a potrvá do 18. prosince 2023. Předpokládaná výše alokace je stanovena na 124 milionů korun.

Čtyři stávající technologické oblasti budou doplněny o další, a tak na podporu mohou dosáhnout i inovační projekty z oblastí biotechnologií, pokročilých materiálů, zdravotnictví nebo bezpečnostních řešení. V těchto dnech Technologická inkubace představila také nový web na adrese www.technologickainkubace.org.

„Česko disponuje v oblasti inovací značným potenciálem a Technologická inkubace napomáhá k jeho plnému využití. Ve třetí výzvě rozšiřuje projekt poprvé své hranice o další technologické domény, které hrají důležitou roli v ekonomickém rozvoji Česka. Zejména oblasti nabízející zdravotnické a bezpečností řešení jsou v této době pro Česko klíčové, a proto věříme, že zpřístupněním podpory pro další inovativní firmy pomůžeme konkurenceschopnosti naší země,” uvedl Petr Očko, generální ředitel agentury CzechInvest.

V předchozích dvou výzvách mohly o podporu žádat projekty zaměřující se na umělou inteligenci, kreativní průmysly, udržitelnost a energetiku nebo mobilitu. Třetí výzva, ve které je pro žadatele připraveno 124 milionů korun, se nově rozšiřuje o následující oblasti:

  • Advanced Tech & Materials Hub bude inkubovat startupy z odvětví pokročilých materiálů, výrobních technologií, mikro a nanoelektrotechniky a fotoniky, kvantových technologií a technologií vycházejících z výzkumu jaderné a částicové fyziky.
  • Tech4Life Hub pokrývá startupy zabývající se tématem zachování a ochrany života nebo zvýšení jeho komfortu. Do působnosti hubu spadá také oblast zdravotnictví, biotechnologie nebo bezpečnostní řešení.

Vesmírné technologie, další oblast projektu Technologická inkubace, je nyní na CzechInvestu podporována v rámci inkubátoru ESA BIC Czech Republic Evropské vesmírné agentury již 7. rokem.

Celoročně se pak startupy mohou hlásit do tzv. preinkubace, která jim dává možnost konzultace projektového záměru před jeho oficiálním předložením. Má-li startup zájem podat žádost do výzvy, ale ještě není v preinkubaci registrován, může tak učinit prostřednictvím tohoto formuláře. Pokud již startup registrovaný je, stačí, aby kontaktoval svého preinkubačního managera. Podávání přihlášek probíhá plně elektronicky.

„Jsme velmi potěšení, že třetí výzvu otevíráme také startupům zaměřeným na další inovativní technologie. Otevřením nových hubů podporujeme prakticky všechny obory, v nichž technologické startupy podnikají. V těchto dnech jsme navíc spustili nový web projektu Technologická inkubace, kde si zájemci i žadatelé mohou snadno najít veškeré potřebné informace,” doplňuje Tereza Kubicová, náměstkyně pro technologický rozvoj v agentuře CzechInvest.

Technologická inkubace představuje největší projekt na podporu startupů v Česku a je realizována za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v programu The Country for the Future. Má ambici nejen poskytnout podnikatelům potřebné finanční zdroje, ale také rozvíjet celý ekosystém startupů vzájemným propojením s regionální inovační infrastrukturou, zavedenými firmami a akademickými institucemi ve všech podporovaných odvětvích.

(tz)

Slovo ke dni

  • Voda a veselí

    Tvoří až 80 % lidského těla. V její molekule jsou obsaženy dva atomy vodíku a jeden atom kyslíku. Podle některých studií uspořádáním molekul dokáže reagovat na emoce. Harmonické uspořádání lze dosáhnout tím, když tuto kapalinu udržujeme v prostředí, kde vládne pohoda, pozitivní lidské emoce bez extrémních výkyvů. K opaku stačí vodu vystavit agresi, hněvu a lítosti či smutku. Je to zjištění, které vede k zamyšlení. Voda je základem procesů v lidském těle. A je-li vystavena každodennímu bohatému přísunu negace, jak na to organismus musí reagovat? A co když bychom naopak naše smysly zušlechťovali přísunem optimismu, radosti a naděje? Jak by se naše těla změnila? Dala by se tak třeba zvrátit některá psychosomatická onemocnění… Možná by se dokázaly aktivovat hluboké procesy obnovy a prodloužila by se průměrná délka dožití ve zdraví… Nebylo...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3