INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
V roce 2010 realizoval PEGATRON Czech tržby ve výši 16,4 miliardy korun. V porovnání s rokem 2009, kdy tržby činily 13,2 mld. korun, to je nárůst o přibližně 25%. Pegatron je významným celosvětovým výrobcem a poskytovatelem služeb v oblasti IT a její český závod v Ostravě – Hrabové je zaměřen na výrobu set top boxů a LCD televizorů pro klíčové zákazníky. Na rychlý rozvoj tohoto trhu a změny poptávky u koncových uživatelů musí PEGATRON Czech reagovat zejména výrobní a personální přizpůsobivostí. Od počátku letošního roku probíhá ve firmě proces optimalizace počtu zaměstnanců, a to ve vztahu ke změně výrobního zaměření.

Do konce března proto odešlo ze společnosti z organizačních důvodů 85 lidí, což je 7% z celkového počtu vlastních zaměstnanců. Hledisky v rozhodování je potřeba v jednotlivých útvarech a na jednotlivých pracovních pozicích a také pracovní výkonnost. To znamená, že se optimalizace netýká klíčových zaměstnanců, kteří jsou zárukou dalšího rozvoje firmy.

Celkový počet lidí, pracujících v PEGATRON Czech, činí k poslednímu březnu letošního roku 1921 zaměstnanců. To je mírné navýšení, protože na počátku roku zde pracovalo 1882 lidí. Firma totiž kvůli konkurenceschopnosti a výrobní i personální flexibilitě poskytuje práci dočasně přiděleným zaměstnancům personálních agentur. Jejich počet se od začátku tohoto roku zvedl o 22%.

„Ukončili jsme první etapu optimalizace počtu zaměstnanců. Průběh té další bude záviset na požadavcích zákazníků, na objemu požadované výroby. Lze proto jen ztěží odhadnout kolik zaměstnanců ze společnosti ještě odejde. Domníváme se, že to bude méně než v první etapě", představil výhledy zaměstnanosti Zdeněk Svozil, personální manažer Pegatron Czech s.r.o. a dodal: „Vzhledem k vyžadované flexibilitě a sezónnosti výroby se domníváme, že v průběhu druhého a třetího kvartálu 2011 bude docházet ke krátkodobým výkyvům potřebného počtu pracovníků, které budou zajišťovány zaměstnanci personálních agentur. V posledním čtvrtletí tohoto roku očekáváme mírný nárůst celkového počtu zaměstnanců".

PEGATRON Czech byla první společností rozvíjející svoji výrobu v nově založené průmyslové zóně v Ostravě – Hrabové. Za významný podíl na řešení zaměstnanosti

v regionu Severní Moravy i za rozvoj podnikatelských aktivit byla oceněna titulem Investor roku 2005. Její areál má rozlohu 7 hektarů (71 000 m2) a vybudován byl investicí 846 miliónů korun.

„V našich plánech chceme pokračovat ve svých podnikatelských aktivitách s tím, že stále hledáme další možnosti pro rozvoj svého výrobního portfolia. Například v současnosti se rychle rozvíjí divize servisu zákazníkům (Customer Service Center), která provádí záruční a pozáruční opravy výrobků zákazníků skupiny PEGATRON. Počet zaměstnanců této divize se od začátku roku 2011 zvýšil o 19%. I to může být příklad změny vnitřní struktury firmy a ukázka cesty, kterou chce firma jít i nadále," představil krátce rozvoj Pegatron Czech její generální ředitel, pan Arthur Chen.

Společnost tedy jako každý silný podnikatelský subjekt analyzuje své možnosti a přijímá rozhodnutí pro další zvýšení výroby a rozvoj pracovních míst.

(tz)

Slovo ke dni

  • Bez předsevzetí? Bez cíle?

    Mnoho z nás na novoroční předsevzetí zanevřela. Nedivím se. Vždycky, když si nějaké dávám, nakonec jsem z něj vystresovaná. Jednoduše proto, že si do hlavy člověk vtiskne slovo musím. O to víc mám chuť na čokoládu, ke které bych začátkem ledna neměla ani přivonět. O to víc mě rozčiluje, že v jógovém studiu je každé úterý pořádná zima a vlastně se mi tam vůbec nechce. A tak jsem nad předsevzetími zlomila hůl. Takhle to prostě nemá smysl. Teď to dělám jinak. Sepisuju si cíle. A každý den, podle zásad Čtyř dohod, velmi inspirativního filozofického díla, dělám to nejlepší, co v daný moment mohu. Ne více, ne méně. Tak, aby mi činila každá moje volba radost. Slovo musím jsem vygumovala ze scénářů, které si v hlavě vytvářím. A nahradila je pocitem hřejivého potěšení, kdy je srdce, mysl i čin v rovnováze. A tak si jógu zacvičím doma, pěkně v...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2025

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

JPF

 

Partneři plus:

 
 

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

budova UPV 2 copy

Co jsou dodatková ochranná osvědčení 3. prosinec 2024

Uplynutím platnosti patentu průmyslověprávní ochrana léčiva nebo účinné látky na ochranu rostlin nemusí končit V důsledku období, které uplyne mezi podáním patentové přihlášky na nový léčivý přípravek a jeho registrací, není doba patentové ochrany vždy postačující k pokrytí investic vložených do výzkumu. Obdobná situace je i v rostlinolékařské oblasti.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto  cmsm105caim200 AVLOGOM3