INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Čtvrtý ročník odborné konference Project Management Day proběhl 2. června 2011 v prostorách angelo Hotel Prague. Hlavními tématy konference byly etika v projektovém řízení, soft skills a psychologie projektového manažera spolu s představením netradičních projektů z praxe. Součástí konference bylo také slavnostní oznámení výsledků soutěže Best Project Management 2011, kterou vyhlašují společnosti solit project a PRAM Consulting, s odbornou garancí společnosti Ernst & Young.

Nejlepším projektovým manažerem roku 2010 se stal Ladislav Petenyi ze společnosti Slovak Telekom, na druhém místě se umístila Andrea Majkovičová z Komerční banky a třetí místo obsadil Krzysztof Gawlik ze společnosti Vodafone Czech Republic. Cenu sympatie obdržel Jakub Žákavec, ředitel Domu seniorů Kdyně.

„Z výsledného hodnocení soutěže vyplývá, že letošní ročník přinesl více zajímavých a propracovanějších projektů. Jsem potěšen, že se nepotvrdily obavy z nedostatku kvalitních projektů díky doznívající ekonomické krizi," komentoval průběh soutěže Patrik Schober, Managing Partner, PRAM Consulting. „Účast na konferenci a živé diskuse projektových manažerů pak vnímám jako důkaz, že se nám daří platformu pro setkávání projektových manažerů Project Management Day dál úspěšně rozvíjet," dodal.

O soutěži Best Project Management 2011

Cílem soutěže Best Project Management je najít a ocenit nejlepší realizovaný projekt a úspěšné projektové manažery v České a Slovenské republice a zároveň vyvolat širší zájem odborné i laické veřejnosti o profesi projektového managementu a projektový management obecně.

„Velkým překvapením byly nové techniky představování jednotlivých projektů ze strany projektových manažerů a jejich evidentní snaha projekty „prodat" porotě," řekl Marek Čáp, zástupce společnosti solit project. „Je vidět, že projektoví manažeři i po „marketingové" stránce rostou a uvědomují si důležitost tohoto pohledu na projekt," dodává. Čtyři nejlépe hodnocené projekty, resp. projektoví manažeři roku 2010 jsou:

1. místo:

Tým projektového manažera Ladislava Petenyiho, Slovak Telekom & T-Mobile Slovensko

Název projektu: Integrácia fixného a mobilného telekomunikačného operátora

Představení projektu: Spojení mobilních a fixních telekomunikačních služeb do jednoho integrovaného subjektu, za účelem posílení pozice operátora na slovenském telekomunikačním trhu.

2. místo:

Tým projektové manažerky Andreji Majkovičové, Komerční Banka a.s

Název projektu: Collection Cooperation

Představení projektu: Projekt přinesl nové a efektivnější procesy vymáhání pohledávek a jejich implementaci do organizační struktury provozu. Potřeba projektu vznikla z nutnosti zvýšení efektivity vymáhání pohledávek mezi 5. až 90. dnem po splatnosti.

3. místo:

Tým projektového manažera Krzysztofa Gawlika, Vodafone Czech Republic a.s.

Název projektu: CORN

Představení projektu: Projekt dodání kompletního frančízingového rámce bez předchozí zkušenosti organizace dramaticky zvětšil prodejní a servisní síť, čímž se zvětšila flexibilita a zároveň se zachovala stávající kvalita prodeje a služeb.

Vzhledem k netradičnímu prostředí realizace projektu se porota rozhodla v letošním ročníku udělit také Cenu sympatie:

Tým projektového manažera Jakuba Žákavce, Dům seniorů Kdyně

Název projektu: Elektronizace jako podpora sociálních služeb

Představení projektu: Projekt elektronizace Domova z důvodu zjednodušení administrativy, zlepšení kontroly a zprůhlednění poskytovaných služeb. Díky tomuto projektu se zlepšila péče o obyvatele a Domov vykazuje úspěšně na zdravotní pojišťovnu částky, které již investici do systému vrátily.

O konferenci Project Management Day 2011

Na konferenci vystoupili představitelé projektových kanceláří významných společností a osobnosti české akademické sféry. Lukáš Zrzavý, provozní ředitel Unicorn Systems, se věnoval problematice etiky v projektovém řízení. Tomáš Pleskač, člen představenstva ČEZ, představil projekt výstavby největšího větrného parku v Evropě skupinou ČEZ a Jaroslav Sýkora, garant a vedoucí české části projektu MARS-500 poukázal na aspekty procesního řízení v projektování experimentů kosmického výzkumu. Karel Kotrba, ředitel divize služeb pro ČR ve společnosti Hewlett-Packard, představil ve své přednášce motivaci projektového manažera ve 12 obrazech, na což navázal Petr Janiš, partner ve společnosti Projectman, prezentací temperamentů v projektovém řízení. Konferenční program zakončil workshop vedený Petrem Šestákem, Program Managerem ve společnosti Hewlett-Packard, při kterém účastníci zjistili své osobnostní charakteristiky. Součástí každého z uvedených bloků byla panelová diskuse, která poskytla příležitost pro aktivní zapojení do témat všem účastníkům konference.

Více informací o konferenci a soutěži naleznete na http://bestprojectmanagement.cz/.

(tz)

Slovo ke dni

  • Voda a veselí

    Tvoří až 80 % lidského těla. V její molekule jsou obsaženy dva atomy vodíku a jeden atom kyslíku. Podle některých studií uspořádáním molekul dokáže reagovat na emoce. Harmonické uspořádání lze dosáhnout tím, když tuto kapalinu udržujeme v prostředí, kde vládne pohoda, pozitivní lidské emoce bez extrémních výkyvů. K opaku stačí vodu vystavit agresi, hněvu a lítosti či smutku. Je to zjištění, které vede k zamyšlení. Voda je základem procesů v lidském těle. A je-li vystavena každodennímu bohatému přísunu negace, jak na to organismus musí reagovat? A co když bychom naopak naše smysly zušlechťovali přísunem optimismu, radosti a naděje? Jak by se naše těla změnila? Dala by se tak třeba zvrátit některá psychosomatická onemocnění… Možná by se dokázaly aktivovat hluboké procesy obnovy a prodloužila by se průměrná délka dožití ve zdraví… Nebylo...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3