INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Český metrologický institut (ČMI) Brno má od 1. května 2021 nového generálního ředitele Jiřího Tesaře. Dosavadního odborného ředitele pro fundamentální metrologii a zástupce generálního ředitele ČMI do funkce jmenoval místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Jiří Tesař v čele ČMI nahradí Pavla Klenovského.

„Český metrologický institut je příspěvkovou organizací zřízenou Ministerstvem průmyslu a obchodu. Je samozřejmě velmi důležité, aby organizace správně fungovala a plnila vytýčené úkoly. Děkuji za vše dobré odcházejícímu řediteli Pavlu Klenovskému a novému generálnímu řediteli přeji hodně úspěchů. Čeká ho řada důležitých aktivit, mimo jiné zajistit pro Českou republiku certifikaci zdravotnických prostředků dle nové evropské legislativy, tzv. MDR,“ říkávicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

„Věřím, že v nové pozici budu moci plně využít své znalosti a dlouholeté zkušenosti z oblasti měření a metrologie. Novou práci beru jako další krok v kariéře a výzvu, jak výrazně přispět k dalšímu rozvoji ČMI zejména v oblasti zajištění plné dostupnosti metrologické návaznosti na redefinované jednotky SI, digitalizace legální a průmyslové metrologie a zajištění široké dostupnosti služeb pro české výrobce v oblasti posuzování shody měřidel a zdravotnických prostředků,“říkágenerální ředitel Českého metrologického institutu Jiří Tesař.

Doc. RNDr. Jiří Tesař, Ph.D. vystudoval fyziku na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně a Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Doktorské studium v oboru metrologie absolvoval na Strojnícké fakultě Slovenské technické univerzity v Bratislavě. Má za sebou mimo jiné odborné stáže v národních metrologických institutech Francie, SRN a USA či Letní metrologickou školu Mezinárodního úřadu pro váhy a míry BIPM v Sevres. V Českém metrologickém institutu pracuje od roku 1996. V letech 1997-2005 působil jako vedoucí oddělení primární metrologie tlaku a odborný gestor pro tento obor měření. Od roku 2006 do současnosti byl odborným ředitelem pro fundamentální metrologii a zástupcem generálního ředitele. Od roku 2014 je členem řídícího výboru Evropského metrologického programu pro inovace a výzkum EMPIR a už víc než 15 let je také členem Technického výboru EURAMET pro Interdisciplinární metrologii.

Jeho předchůdce, který se sám rozhodl po letech z vedoucí pozice ČMI odejit, RNDr. Pavel Klenovský absolvoval fyziku na UJEP v Brně. Od roku 1977 aktivně působil v Československé metrologii se zaměřením zejména na legální metrologii elektrických veličin. V letech 1991 až 1992 byl náměstkem ředitele Státního metrologického inspektorátu v Brně odpovědným za legální metrologii. Od roku 1993 zastával funkci generálního ředitele Českého metrologického institutu v Brně. Během své kariéry řešil řadu zahraničních rozvojových projektů v metrologii. ČMI tak výrazně etabloval na evropském a mezinárodním fóru, byl také ve vedení evropského sdružení národních metrologických institutů EUROMET/EURAMET. V roce 1999 ČMI mimo jiné úspěšně zapojil do mezinárodního ujednání pro vzájemné uznávání výsledků měření CIPM MRA včetně mimořádně široké akceptace CMC hodnot laboratoří ČMI. Po roce 2003 vybudoval v ČMI jednu z nejúspěšnějších evropských oznámených osob pro posuzování shody v oblasti evropských metrologických směrnic Evropského společenství. V říjnu 2020 byl zvolen na tříleté funkční období předsedou Evropské spolupráce v legální metrologii WELMEC.

Slovo ke dni

  • Voda a veselí

    Tvoří až 80 % lidského těla. V její molekule jsou obsaženy dva atomy vodíku a jeden atom kyslíku. Podle některých studií uspořádáním molekul dokáže reagovat na emoce. Harmonické uspořádání lze dosáhnout tím, když tuto kapalinu udržujeme v prostředí, kde vládne pohoda, pozitivní lidské emoce bez extrémních výkyvů. K opaku stačí vodu vystavit agresi, hněvu a lítosti či smutku. Je to zjištění, které vede k zamyšlení. Voda je základem procesů v lidském těle. A je-li vystavena každodennímu bohatému přísunu negace, jak na to organismus musí reagovat? A co když bychom naopak naše smysly zušlechťovali přísunem optimismu, radosti a naděje? Jak by se naše těla změnila? Dala by se tak třeba zvrátit některá psychosomatická onemocnění… Možná by se dokázaly aktivovat hluboké procesy obnovy a prodloužila by se průměrná délka dožití ve zdraví… Nebylo...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3