INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

ilustracni foto les copyIniciativa vznikla ve spolupráci skupiny GeneraLife, která v Česku provozuje kliniky pro léčbu neplodnosti FertiCare, a organizace Treedom. Skupina GeneraLife, která v Česku provozuje kliniky pro léčbu neplodnosti FertiCare, se spojila s organizací Treedom a společně hned na několika kontinentech vysadili celkem 3 000 nových stromů. 

Jsou věnované dětem, které se narodily během pandemie koronaviru a budou sloužit jako zdroj obživy zemědělcům, kteří se o ně starají. Až dorostou, naši planetu každý rok zbaví víc než 65 tun emisí CO2. GeneraLife pak s vysazováním hodlá pokračovat i v následujících letech.

Rozsáhlý hvozd s počtem 3 000 stromů, které byly ve spolupráci s organizací Treedom vysazeny v různých částech světa, například v Kamerunu, Kolumbii, Madagaskaru, Ekvádoru, Tanzánii či v Guatemale, je věnovaný dětem narozeným během největší zdravotní katastrofy posledních let, pandemie koronaviru. Dětem, jejichž první krůčky na tomto světě rozhodně nebyly jednoduché. Nejprve nemohli být na porodním sále jejich otcové, poté se setkávaly s dospělými se zakrytými ústy a k situaci rovněž nepřispělo omezování scházení a návštěv. V některých případech šlo ale také bohužel o problémy s poskytnutím adekvátní péče, například v případě specifických onemocnění.

„Vytvořili jsme tyto nové zelené plíce naší planety, abychom oslavili odvahu nejen čerstvě narozených dětí, ale i jejich maminek a tatínků," uvedli ve společném prohlášení vědecký ředitel a gynekolog Filippo Maria Ubaldi a bioložka Laura Rienziová ze společnosti GeneraLife. „Počet 3 000 vysazených stromů není přitom náhodný, jde o průměrný počet dětí, které se každý rok narodí na našich klinikách v Itálii, Španělsku, České republice a ve Švédsku,“ dodali Ubaldi a Renziová.

„Skupina GeneraLife vznikla v roce 2020, tedy v období vrcholící pandemie. Proto jsme měli od párů nastávajících i začínajících rodičů doslova z první ruky všechny ty obrovské obtíže, s nimiž se musely během dlouhých měsíců temna, které vyvolal covid-19, potýkat. Šlo o zcela bezprecedentní situaci, jež se střetla s jejich touhou založit rodinu a která v mnoha případech vyvolala nejistotu a strach,“ vysvětlil generální ředitel společnosti Marcos Bueso. „Protože je ale vůle žít houževnatější než cokoli jiného, v první polovině roku 2021 jsme zaznamenali velký nárůst žádostí o léčbu neplodnosti. Bylo jich přibližně o 25 % více než ve stejném období roku 2019."

Společnost GeneraLife také nedávno zveřejnila svou první výroční zprávu o udržitelnosti (www.generalife.com/esg), která ukazuje, jak významnou roli hraje tato oblast v jejím podnikání. Za tímto účelem si vytyčila celou řadu cílů a odstartovala hned několik projektů. Například vysazení 3 000 stromů eliminuje každý rok víc než 65 tun emisí CO2, pomůže ale také s obživou zemědělcům, kteří se o stromy starají. Vypěstované plody mohou dále prodávat, a tím zajistit příjem pro své rodiny.

Profil společnosti GeneraLife: https://www.treedom.net/generalife

Projekt lesa, věnovaného dětem: https://www.treedom.net/generalife-babies-forest

 

O SPOLEČNOSTI GENERALIFE
logo generalifeGeneraLife je evropská skupina 15 klinik asistované reprodukce, která působí v Itálii, Španělsku, České republice a ve Švédsku. Celkem 350 zaměstnanců ročně poskytne 15 000 zákroků a společnost se také podílí na výzkumu a vývoji v oblasti asistované reprodukce a neplodnosti. Hned několik členů týmu zastává významné funkce v národních a mezinárodních vědeckých organizacích, jako je Italská společnost pro embryologii, výzkum a reprodukci (SIERR), Italská společnost pro plodnost a sterilitu (SIFES) nebo Evropská společnost pro humánní reprodukci a embryologii (ESHRE). Vybraní lékaři a vědci jsou také recenzenty a pomocnými redaktory různých časopisů v oblasti reprodukční medicíny (např. Human Reproduction Update, Journal of Assisted Reproduction and Genetics, Human Reproduction, Fertility and Sterility, Reproductive BioMedicine Online, Frontiers in Endocrinology).

O ORGANIZACI TREEDOM
Treedom je první online platforma, která umožňuje lidem sázet stromy po celé planetě z pohodlí svého domova, odkud také mohou v reálném čase sledovat, jak se projekt, který pomohli realizovat, vyvíjí. Založena byla v roce 2010 ve Florencii a od té doby už bylo vysazeno víc než 2 000 000 stromů v Africe, Latinské Americe, Asii a Itálii. Všechny stromy jsou vysazovány přímo místními zemědělci a pomáhají přinášet environmentální, sociální a ekonomické benefity. Díky tomu je Treedom už od roku 2014 držitelem prestižní certifikace B Corporations, která stvrzuje její nadstandardní nasazení v oblastech ochrany životního prostředí a společenské odpovědnosti.

(placená prezentace)

Slovo ke dni

  • Úžasná tiskovka Grady

    Byl to mimořádný zážitek. Nakladatelský dům Grada uspořádal 11. září v Praze tiskovou konferenci, na níž představil, jaké zajímavé tituly do konce tohoto roku vydá. Na tom by nebylo nic neobvyklého. Vystupující aktéři včetně několika autorů byli rychlí, dynamičtí a časově úsporní. Přesto dokázali sdělit vše, co bylo v plánu. Za hodinu čistého času jsme se dověděli spousty informací nabitých emocemi, vtipem i zaujetím pro věc. Bylo to velmi poutavé divadlo, nikdo neusínal a všichni jsme hořeli zvědavostí. Co mne ještě zaujalo, bylo oblečení přítomných odbornic. Osobnosti, o nichž by si leckdo myslel, že jsou to introverti a knihomolové neznající nic víc než písmenka na papíru, byly oděny s šarmem, vkusem a nápaditostí. Takže to celé dění byla tak trochu i módní přehlídka. Což vůbec neškodilo. Ženskému osazenstvu Grady to totiž náramně...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3