Stejně jako energetika i medicína postupuje rychlými kroky kupředu. Aby pracovníci ve zdravotnictví mohli využívat moderními trendy, dlouhodobě je podporuje i společnost E.ON. Nemocnicím, záchranářům a Nadačnímu fondu Energetika – pomoc v nouzi poskytla letos v Jihomoravském a Jihočeském kraji finanční podporu ve výši třech milionů korun.
E.ON navíc motivuje i své zaměstnance k podpoře zdravotnictví - například benefity při darování krve.
„Je pro nás velice důležité pomáhat tam, kde je potřeba. Stejně jako energetika patří zdravotnictví do kritické infrastruktury. Sociální odpovědnost je součástí našeho firemního DNA. Proto zdravotníky dlouhodobě podporujeme finančně, nebo jak ukázala pandemie covid-19, tak i spontánně a materiálně. Letos skupina E.ON darovala tři miliony korun sedmi subjektům z Jihomoravského a Jihočeského kraje a Nadačnímu fondu Energetika – pomoc v nouzi, který prostředky využívá k sociální pomoci k překonání tíživých životních situací,“ přibližuje David Šafář, člen představenstva distribuční společnosti EG.D, člena skupiny E.ON.
Na jižní Moravě podpořil E.ON celkovou částkou 1,2 milionu korun Kliniku popálenin a plastické chirurgie a Gynekologicko-porodnickou kliniku na Obilním trhu spadající pod Fakultní nemocnici Brno, Masarykův onkologický ústav, lékařku Věru Přibylovou a naposledy v srpnu I. chirurgickou kliniku Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně pomohou darované prostředky získat moderní videorektoskop.
„Tento přístroj přenáší signál na monitor a zvětšuje tím snímaný obraz. Je přehlednější nejen pro vyšetřujícího, ale může obraz i natáčet, což lze následně využít pro výuku studentů medicíny. Použití videorektoskopu znamená velký pokrok v diagnostice onemocnění zažívacího traktu,“ vysvětlil přínos přístroje profesor Ivan Čapov, emeritní přednosta I. chirurgické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity.
Do jižních Čech směřovala podpora především do Nemocnice České Budějovice. Osm jejích oddělení obdržela dohromady 1,15 milionu korun. Největší částky směřovaly do kardiologického, ortopedického a traumatologického oddělení. Dalších 100 tisíc korun získala Jihočeská záchranná služba.
„Finanční prostředky využijeme pro potřeby zajištění vzdělávání lékařů, nákup odborné literatury, zdravotnických potřeb, přístrojů či vybavení na jednotlivá oddělení. Společnost E.ON je již naším dlouholetým partnerem a my si této spolupráce velice vážíme,“ uvedl Michal Šnorek, generální ředitel Nemocnice České Budějovice.
Společnost E.ON mimo cílené finanční podpory motivuje i své zaměstnance. Pracovníci E.ONu získají například zajímavý benefit, pokud chodí darovat krev či plazmu. „Ke standardnímu dni volna, na který má nárok každý dárce ze zákona, poskytujeme našim zaměstnancům ještě druhý den placeného volna navíc,“ uzavírá David Šafář.
(tz)