Od počátku letošního roku BILLA u příležitosti otevírání nových prodejen finančně podporuje místní organizace obcí, kam přichází s nabídkou svých služeb. Jen v průběhu prvních měsíců letošního roku tak podpořila péči o zeleň v Kozomíně, dobrovolné hasiče v Terezíně nebo mateřskou školku v Otvicích na Chomutovsku.
Projekt ENABLS, zaměřený na podporu řešení založených na přírodě (dále jen „NBS“) a na podporu vzdělávání v oblasti biologické rozmanitosti, má za sebou několik neuvěřitelně produktivních a přínosných měsíců.
Každý den končí tuny jídla v odpadu, zatímco jinde chybí. Diskontní řetězec PENNY a jeho zákazníci však bojují proti plýtvání společnými silami. Jen v loňském roce díky prodeji zlevněných balíčků s čerstvými potravinami, kterým se blíží doba spotřeby, tak pomohli zachránit na 900 tun potravin, které by jinak skončily v koši.
Česko patří mezi země s nejvyšší spotřebou léků na osobu, což by zdravý životní styl mohl snížit až o 30 %. Podle studií proto každá veřejně investovaná koruna do pohybu a sportu přinese úsporu 5 korun na zdravotních nákladech.
Projekt „tridimgastro.cz“ společnosti Energy financial group (EFG), který se zaměřuje na separaci, svoz a recyklaci kuchyňského odpadu od komerčních i komunálních původců, úspěšně funguje již ve více než dvaceti pěti českých městech a obcích.
„To je tedy stručný příběh mé osobní krize, která mi změnila život. K lepšímu. Navíc mě osobní zkušenost donutila, abych se začala syndromem vyhoření opravdu nadstandardně důkladně zabývat. A z hlediska své profese vlastně můžu říct, že se to stalo právě včas, protože mi poté začali chodit do ordinace další a další lidé, které syndrom vyhoření postihl. Je to fenomén, který je v posledních letech rozhodně na vzestupu a postihuje stále více lidí. A proto vznikla tato kniha. Najdete v ní deset kapitol, které poskytují základní návod, jak syndromu vyhoření předejít, jak poznat jeho první příznaky a co dělat, pokud vás postihne.“ Citace z publikace Zářit a nevyhořet, kterou vydal Nakladatelský dům GRADA v závěru loňského roku.
Mnoho z nás na novoroční předsevzetí zanevřela. Nedivím se. Vždycky, když si nějaké dávám, nakonec jsem z něj vystresovaná. Jednoduše proto, že si do hlavy člověk vtiskne slovo musím. O to víc mám chuť na čokoládu, ke které bych začátkem ledna neměla ani přivonět. O to víc mě rozčiluje, že v jógovém studiu je každé úterý pořádná zima a vlastně se mi tam vůbec nechce. A tak jsem nad předsevzetími zlomila hůl. Takhle to prostě nemá smysl. Teď to dělám jinak. Sepisuju si cíle. A každý den, podle zásad Čtyř dohod, velmi inspirativního filozofického díla, dělám to nejlepší, co v daný moment mohu. Ne více, ne méně. Tak, aby mi činila každá moje volba radost. Slovo musím jsem vygumovala ze scénářů, které si v hlavě vytvářím. A nahradila je pocitem hřejivého potěšení, kdy je srdce, mysl i čin v rovnováze. A tak si jógu zacvičím doma, pěkně v...
Uplynutím platnosti patentu průmyslověprávní ochrana léčiva nebo účinné látky na ochranu rostlin nemusí končit V důsledku období, které uplyne mezi podáním patentové přihlášky na nový léčivý přípravek a jeho registrací, není doba patentové ochrany vždy postačující k pokrytí investic vložených do výzkumu. Obdobná situace je i v rostlinolékařské oblasti.
Pokračování ...