INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Asociace inspektorů nemovitostí (AIN) varuje před podezřele levnými inspekcemi, které v poslední době nabízejí některé stavební firmy nebo podnikatelé. Skutečně vzdělaný inspektor s potřebným diagnostickým vybavením poskytuje v současnosti inspekci v cenovém rozsahu od zhruba pěti do 20 tisíc korun v případě většího objektu. Nižší cena je z pohledu AIN podezřelá a signalizuje spíše polovičatou práci.

 

Na trhu se objevují i firmy, které tvrdí, že lze inspekci pořídit například za „pár stovek navíc" spolu s tzv. energetickým štítkem, který je od ledna pro část nemovitostí povinný. „Určitě je logické a možné tyto činnosti kumulovat, ale spíše je to tak, že v rámci standardní inspekce lze pořídit energetický štítek za zvýhodněnou cenu, protože informace potřebné k vystavení průkazu jsou jen malou podmnožinou informací potřebných pro provedení důkladné inspekce,“ vysvětlil předseda AIN Radim Mařík. „Domnívat se, že průzkum nemovitosti pro účely energetického štítku odhalí například vadnou nosnou konstrukci střechy nebo riziko zatékání do suterénu, by bylo bláhové,“ doplnil Tomáš Šimon z představenstva AIN.

 

Inspekce, která garantuje nalezení opravdu všech vad a rizik na nemovitosti a která tak plně chrání kupujícího před nepříjemným překvapením, by měla mít následující parametry:

 

- provádí ji školený a certifikovaný inspektor - tj. někdo, kdo se dlouhodobě zabývá vadami a poruchami staveb, nebo alespoň absolvoval školení na vyhledávání vad a složil příslušné zkoušky. Totiž jen ten, kdo se specializuje přímo na vyhledávání vad, je schopen některé skryté vady najít. Běžný stavař (například projektant či energetik) nemá často potřebné znalosti ze všech oborů, které inspektor hodnotí a prověřuje,

 

- inspekce není jen obhlídka objektu, ale je to systematické vyhledávání potenciálních vad a jejich rizik, které trvá obvykle několik hodin,

 

- inspektor je vybaven i u základní inspekce potřebnou měřicí a diagnostickou technikou.

 

Asociace inspektorů nemovitostí varuje: „Ušetřit na inspekci pár tisícovek a nepřizvat si ke koupi nemovitosti skutečného certifikovaného odborníka, může znamenat v konečném důsledku ztrátu statisíců v případě, kdy si lidé koupí dům, na kterém se časem projeví skryté vady,“ dodal Pavel Štáf z představenstva AIN.

 

 

 

Asociace inspektorů nemovitostí (AIN) je sdružení pro podporu kvality trhu na poli inspekcí nemovitostí.

 

AIN sdružuje odborníky, kteří inspekce nemovitosti vykonávají – tedy inspektory nemovitostí. U každého svého člena asociace garantuje, že poskytuje služby na takové odborné i etické úrovni, jaké jsou na obor a jeho metodiku kladeny. Úroveň znalostí inspektora jsou objektivně posuzovány na půdě AIN podle vlastních interních procedur.

 

(tz)

 

 

 

Slovo ke dni

  • Voda a veselí

    Tvoří až 80 % lidského těla. V její molekule jsou obsaženy dva atomy vodíku a jeden atom kyslíku. Podle některých studií uspořádáním molekul dokáže reagovat na emoce. Harmonické uspořádání lze dosáhnout tím, když tuto kapalinu udržujeme v prostředí, kde vládne pohoda, pozitivní lidské emoce bez extrémních výkyvů. K opaku stačí vodu vystavit agresi, hněvu a lítosti či smutku. Je to zjištění, které vede k zamyšlení. Voda je základem procesů v lidském těle. A je-li vystavena každodennímu bohatému přísunu negace, jak na to organismus musí reagovat? A co když bychom naopak naše smysly zušlechťovali přísunem optimismu, radosti a naděje? Jak by se naše těla změnila? Dala by se tak třeba zvrátit některá psychosomatická onemocnění… Možná by se dokázaly aktivovat hluboké procesy obnovy a prodloužila by se průměrná délka dožití ve zdraví… Nebylo...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3