INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

LitvinovRafinérská a petrochemická skupina Unipetrol pokračuje v modernizaci svých energetických zařízení a minimalizaci jejich vlivu na životní prostředí. Aktuální investice Unipetrolu v celkové výši více jak 250 milionů Kč se týkají zejména snížení objemu emitovaných oxidů dusíku a síry na teplárně T700.

Ta je základním producentem elektrické energie a páry pro celý chemický areál v Litvínově. Ten je největším chemickým areálem v České republice. Unipetrol plánuje dokončit modernizaci teplárny v polovině letošního roku. Se sníženým objemem emitovaných oxidů dusíku a oxidů síry o více než polovinu Unipetrol splní nové přísné limity platné od druhé poloviny roku 2020.

„Realizace snížení emisí oxidů dusíku dávkováním čpavkové vody do spalin je v podstatě hotova. Na podzim jsme s úspěchem uskutečnili všechna garanční měření a od nového roku je technologie nasazena do reálného provozu. Intenzifikaci odsíření bychom měli dokončit v polovině letošního roku. Samotná teplárna je stále ve výborné kondici a od svého zprovoznění v roce 1962 nebyla dosud odstavena,“ přibližuje Luděk Sklenář, ředitel energetiky společnosti Unipetrol.

Unipetrol dlouhodobě snižuje provozní náročnost a vliv na životní prostředí své největší hnědouhelné teplárny T700 o elektrickém výkonu 106 MW v chemickém závodě v Litvínově. Ta je v provozu od roku 1962 a v devadesátých letech prošla nákladnou rekonstrukcí. Teplárna T700 je nástupcem původní teplárny označované jako T200, která byla zprovozněna již v roce 1942, kdy areál sloužil pro výrobu leteckých paliv. K postupnému utlumování provozu teplárny T200 docházelo od devadesátých let, kdy roli hlavního zdroje energie a páry pro chemický areál naplno převzala současná teplárna T700. Následná demolice teplárny T200 v roce 2016 byla největší demolicí ve střední Evropě za posledních třicet let.

(tz)

Slovo ke dni

  • Bez předsevzetí? Bez cíle?

    Mnoho z nás na novoroční předsevzetí zanevřela. Nedivím se. Vždycky, když si nějaké dávám, nakonec jsem z něj vystresovaná. Jednoduše proto, že si do hlavy člověk vtiskne slovo musím. O to víc mám chuť na čokoládu, ke které bych začátkem ledna neměla ani přivonět. O to víc mě rozčiluje, že v jógovém studiu je každé úterý pořádná zima a vlastně se mi tam vůbec nechce. A tak jsem nad předsevzetími zlomila hůl. Takhle to prostě nemá smysl. Teď to dělám jinak. Sepisuju si cíle. A každý den, podle zásad Čtyř dohod, velmi inspirativního filozofického díla, dělám to nejlepší, co v daný moment mohu. Ne více, ne méně. Tak, aby mi činila každá moje volba radost. Slovo musím jsem vygumovala ze scénářů, které si v hlavě vytvářím. A nahradila je pocitem hřejivého potěšení, kdy je srdce, mysl i čin v rovnováze. A tak si jógu zacvičím doma, pěkně v...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2025

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partneři plus:

 
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3